Ballina Etiketimet Bruksel

Etiketim: bruksel

BRUKSEL – Loiseau: BE-ja duhet të përgatitet për një Brexit pa...

BRUKSEL, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ - Marrëveshja e arritur me Londrën për largimin e Britanisë së Madhe është e vetmja marrëveshje e mundshme dhe BE-ja...

BRUKSEL – Takim pune Conte-Juncker para samitit europian

BRUKSEL, 10 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker do të presë të mërkurën në Bruksel kryeministrin italian, Giuseppe Conte për një...

BELGJIKË – KE: Nuk ka rinegocim të marrëveshjes së divorcit

BRUKSEL, 10 dhjetor /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian paralajmëroi sot një ditë para votimit vendimtar në Parlamentin britanik se të 27 anëtarët e Bashkimit Europian...

Ballkani Perëndimor me rëndësi strategjike për NATO-n

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ Ballkani Perëndimor është një rajon me një rëndësi strategjike për Aleancën Atlantike. Kjo u konfirmua në takimin e ministrave të Jashtëm...

BRUKSEL – NATO: I takon Rusisë të ruajë traktatin bërthamor INF

BRUKSEL, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ - NATO-ja bëri të ditur se ishte përgjegjësia e Rusisë për ruajtjen e Traktatit të 1987 për Armët Bërthamore me...

BRUKSEL – Pompeo: NATO-ja është e domosdoshme

BRUKSEL, 4 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompe gjatë takimit të ministrave të Punëve të Jashtme të NATO-s e konsideroi këtë...

Gatimet tradicionale shqiptare mbërrijnë në Bruksel

TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/- "Place du Luxembourg" në Bruksel (i njohur ndryshe si "Sheshi i burokratëve dhe gazetarëve") si kurrë më parë u vesh me...

BRUKSEL – BE-ja u dhuron të rinjve 12 000 bileta udhëtimi...

BRUKSEL, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian njoftoi sot se të rinjve europianë të moshës 18 vjeç do tu ofrohen 12 000 bileta udhëtimi...

BRUKSEL – Pas Brexit, BE-ja përgatitet për një partneritet të paprecedentë...

BRUKSEL, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - BE-ja është e hapur për "një partneritet të paprecedentë" me Britaninë e  Madhe pas Brexit, nëse të dyja palët...

BE – Brukseli: Italia duhet të bëjë korrigjime thelbësore të buxhetit

BRUKSEL, 28 nëntor /ATSH-DPA/ - Italia duhet të bëjë ndryshime thelbësore në projektbuxhetin e saj për vitin 2019 për të shmangur veprimet ndëshkuese nga...

MOST POPULAR

HOT NEWS