Ballina Etiketimet Bruksel

Etiketim: bruksel

BRUKSEL – Katër kandidatura në garë për të pritur Autoritetin Europian...

BRUKSEL, 6 maj /ATSH-AFP/ - Nikozia, Sofja, Riga dhe Bratislava u shpallën kandidate për të pritur Autoritetin e ardhshëm Europian të Punës, me synimin...

BRUKSEL – Vestager: Ka ardhur koha që në krye të Komisionit...

BRUKSEL, 3 maj /ATSH-AFP/ - Ka ardhur koha që në krye të Komisionit Europian të vijë një grua, theksoi sot komisionerja për Konkurrencën, Margrethe...

BRUKSEL – 60% e vendeve në PE nga deputetët e rinj

BRUKSEL, 3 maj /ATSH-ANSA/ - Rreth 60% e vendeve në Parlamentin e ardhshëm Europian do të zihen nga eurodeputet e rinj, ndërsa pjesa e...

BRUKSEL – Eurostat: Inflacioni në eurozonë rritet në 1,7%

BRUKSEL, 3 maj /ATSH-AFP/ - Norma vjetore e inflacionit u rrit në prill në eurozonë në 1,7%, kundrejt 1,4% në muajin mars, sipas të...

BRUKSEL – Visa dhe Mastercard të detyruara për të ulur kostot...

BRUKSEL, 29 prill /ATSH-AFP/ - Kompanitë amerikane Visa dhe Mastercard  janë tashmë të detyruara të ulin ndjeshëm kostot e pagesave në Europë me karta...

BRUKSEL – Kroatët, më mosbesuesit në Europë për pavarësinë e gjyqësorit

BRUKSEL, 26 prill /ATSH-AFP/ - Kroatët, sllovakët, bullgarët dhe spanjollët janë qytetarët e BE-së të cilët kanë më shumë dyshime rreth pavarësisë së gjyqësorit...

BE: Shqipëria progres me Reformën në Drejtësi, rënie e kërkesave për...

TIRANË, 25 prill /ATSH/ - Shqipëria ka bërë progres të qëndrueshëm në fushën e shtetit ligjor, veçanërisht në fushën e reformës në Drejtësi dhe...

BRUKSEL – ”Nord Stream 2” kërkon një përjashtim ndaj rregullave të...

BRUKSEL, 24 prill /ATSH-AFP/ - ''Nord Stream 2'', operatori i drejtuar nga gjiganti rus Gazprom për projektin e gazsjellësit midis Rusisë dhe Gjermanisë nëpërmjet...

BRUKSEL – BE-ja përshëndet lidhjen e fortë të Ukrainës me demokracinë...

BRUKSEL, 22 prill /ATSH-AFP/ - Liderët kryesorë të Bashkimit Europian uruan sot komedianin, Volodymyr Zelensky pas fitores së tij në presidencialet në Ukrainë, pasi...

BRUKSEL – BE-ja dënon dhunën në Irlandën e Veriut pas vrasjes...

BRUKSEL, 19 prill /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian dënoi sot incidentin e regjistruar të enjten në Londonderry, në Irlandën e Veriut, ku një gazetare  u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA