Ballina Etiketimet Bruksel

Etiketim: bruksel

BRUKSEL – 20 kompani braziliane ndalohen të eksportojnë drejt BE-së pas...

BRUKSEL, 19 prill /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian do të fshijë 20 kompani braziliane nga lista e bizneseve që zotërojnë të drejtën për të eksportuar...

BRUKSEL – NATO-ja mbështet sulmet perëndimore ndaj Sirisë

BRUKSEL, 14 prill /ATSH-AFP/ - NATO-ja shpreh mbështetjen e saj ndaj sulmeve me objektiv të paracaktuar, të kryesuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e...

BRUKSEL – Berlini: BE të rrisë presionin ndaj Rusisë për çështjen...

BRUKSEL, 13 prill /ATSH-AFP/ - BE-ja duhet të rrisë presionin ndaj Rusisë për ta shtyrë të ndryshojë qëndrim në disa kriza, në të cilat...

Kafshët prej çokollate në një ekspozitë në Belgjikë

TIRANE,30 Mars /ATSH/ - Festivali ‘Chocopalace’, në qytetin e vogël të Durbuy, në jug-lindje të Brukselit për adhuruesit e çokollatës, sjell parajsën me skulptura...
video

Progres i qëndrueshëm në adresimin e prioriteteve të integrimit

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155665759701523/ TIRANË, 20 Mars/ATSH/ - Progresi i qëndrueshëm në adresimin e prioriteteve kyçe të integrimit dhe ecuria e procesit të Vetting-ut, ishin në fokus të...

Thaçi e Vuçiç takohen javën e ardhshme në Bruksel

PRISHTINË, 16 Mars/ATSH/ - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu serb, Aleksandër Vuçiç do të takohen javën e ardhshme në Bruksel. Lajmin e bëri të...

BRUKSEL – BE-ja rekomandon një ”kod etike” kundër keqinformimit on line

BRUKSEL, 12 mars /ATSH-AFP/ - Një grup ekspertësh të mandatuar nga BE-ja rekomandon që platformat dixhitale dhe rrjetet sociale të respektojnë një ''kod etike''...

BRUKSEL – BE përshëndet samitin Trump-Kim

BRUKSEL, 9 mars /ATSH-AFP/ - Marrëveshja e njoftuar dje në mbrëmje për një samit mes presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit koreano-verior, Kim Jong...

BRUKSEL – KE: Trump nuk mund të përjashtojë një shtet anëtar...

BRUKSEL, 8 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump nuk mund të përjashtojë një shtet anëtar nga taksimi, që synon të vendosë ndaj çelikut...

BRUKSEL – Catherine De Bolle e para grua në krye të...

BRUKSEL, 8 mars /ATSH-AFP/ - Catherine De Bolle do të marrë më 1 maj postin e drejtueses së Europolit, agjencia europiane e specializuar në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA