Ballina Etiketimet Bruksel

Etiketim: bruksel

BRUKSEL – BE i kundërpërgjigjet SHBA-së për taksat mbi automjetet

BRUKSEL, 2 korrik /ATSH-AFP/ - SHBA-ja rrezikon të preket nga kundërpërgjigjja e partnerëve të saj tregtarë që mund të prekë 294 miliardë dollarë të...

FISHË TEKNIKE – Çfarë përmban marrëveshja e të 28-ve për migracionin?

BRUKSEL, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Platforma për zbarkimin e migrantëve, qendra të kontrolluara, forcim të kufijve të jashtëm janë nga pikat kryesore të marrëveshjes...

BRUKSEL – Tusk: Përçarjet e europianëve për migracionin ushqejnë lëvizjet populiste

BRUKSEL, 27 qershor /ATSH-AFP/ - Përçarjet e shfaqura nga drejtuesit europianë përballë migracionit janë një shenjë dobësie e Bashkimit Europian dhe ushqejnë lëvizjet populiste...

BELGJIKË – NATO përshëndet përpjekjet e Gjermanisë për rritjen e shpenzimeve...

BRUKSEL, 7 qershor /ATSH-AFP/ - NATO përshëndeti sot si një hap në drejtimin e duhur planet e paraqitura nga ana e Gjermanisë për rritjen...

BELGJIKË – Sekretari i Mbrojtjes, Mattis qetëson europianët për rreziqet e...

BRUKSEL, 6 qershor /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis mbërriti sot në mbrëmje në Bruksel për të siguruar europianët për rreziqet e...

Foto/ Zv.ministrja e Shëndetësisë vlerëson buxhetimin gjinor në Shqipëri

TIRANË, 6 qershor/ATSH/ - Buxhetimi gjinor në Shqipëri është pjesë e një reforme më të madhe dhe një mekanizmi që lidh politikat me buxhetet. Kështu...

BRUKSEL – BE fillon procedurën për masat ndaj produkteve amerikane

BRUKSEL, 6 qershor /ATSH-AFP/ - Masat e Bashkimit Europian, të marra kundër disa produkteve amerikane si xhinset, uiskin apo motoçikletat, si kundërpërgjigje për taksat...

BRUKSEL – Stoltenberg: NATO nuk po përpiqet ta izolojë Rusinë

BRUKSEL, 5 qershor /ATSH-AA/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg  deklaroi se izolimi i Rusisë nuk është një qëllim që aleanca po...

Kosovë- Gashi në Bruksel nënshkruan marrëveshjen për “Europën Kreative”

PRISHTINË, 4 Qershor/ATSH/ - Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi do të nënshkruajë nesër në Bruksel marrëveshjen mes Bashkimit Europian dhe Kosovës...

BELGJIKË – Juncker: Brukseli ka besim të plotë tek qeveria e...

BRUKSEL, 1 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka besim të plotë në aftësinë dhe vullnetin e qeverisë së re italiane...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA