Ballina Etiketimet Bruksel

Etiketim: bruksel

BRUKSEL – Von der Leyen: Më shumë gra në pozicione drejtuese

BRUKSEL, 7 mars /ATSH-ANSA/ - Vajzat mund të bëjnë gjithçka! Mund të jenë mjekë, avokatë, astronaute. PO! Ato mund të jenë presidentë. Vetëm besoni...

BRUKSEL – Papunësia në zonën euro e qendrueshme në 8,1%

BRUKSEL, 4 mars /ATSH-AFP/ - Papunësia në zonën euro ka mbetur e pandryshuar në janar, në raport me dhjetorit, duke prekur 8,1% të popullsisë...

BRUKSEL – Më shumë se 2 000 paralajmërime për produkte të...

BRUKSEL, 2 mars /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian regjistroi 2 253 paralajmërime për produkte të rrezikshme joushqimore në vendet e saj anëtare në vitin 2020,...

Takimet në Bruksel/ Xhaçka: Biseduam për integrimin, vaksinat antikovid dhe një...

TIRANË, 1 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka u shpreh sot se përfaqësuesi i lartë i BE-së për Politikë...

Rama në Bruksel: Ditë produktive dhe vlerësime shumë të mira për...

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Bruksel, ku po zhvillon takime me përfaqësues të lartë të BE-së. Në vizitën e tij në...

Delegacioni shqiptar i kryesuar nga Kryeministri Rama në Bruksel, Balla: Lajme...

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Bruksel ku do të zhvillojë takime në Këshill, Parlament dhe në Komisionin Europian. Kryetari i grupit...

BRUKSEL – Von der Leyen: Europa të përgatitet për epokën e...

BRUKSEL, 1 mars /ATSH-ANSA/ - Europa duhet të përgatitet plotësisht për të menaxhuar një epokë të pandemive, edhe kur Covid-19 të jetë mundur, deklaroi...

BRUKSEL – Samit BE-NATO për sigurinë

BRUKSEL, 26 shkurt /ATSH-DPA/ - Liderët e Bashkimit Europian do të përqendrohen në çështjet e mbrojtjes dhe sigurisë kur të takohen sot, në ditën...

BRUKSEL – Parlamenti Europian: Pavarësia e Kosovës e pakthyeshme

BRUKSEL, 24 shkurt /ATSH/ - Deputetët e Komisionit të Punëve të Jashtme mirëpritën angazhimin e vazhdueshëm dhe të fortë të Kosovës për të përparuar...

BRUKSEL – Breton: Dy deri në tre miliardë vaksina të prodhuara...

BELGJIKË, 24 shkurt /ATSH-ANSA/ - Komisioneri europian i ngarkuar me task forcën mbi vaksinat antiCOVID-19, Thierry Breton, premtoi 2-3 miliardë doza të prodhuara në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA