Ballina Etiketimet Britanike

Etiketim: britanike

FOKUS – Johnson zotohet për rimëkëmbjen e ekonomisë britanike

LONDËR, 7 tetor /ATSH-AA/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson, u zotua se do të nisë një ndryshim të ri të drejtimit "që ka vonuar...

Industria britanike e transportit bën thirrje për zero emetime deri në...

LONDËR, 14 shtator /ATSH-DPA/ - Industria e anijeve në Britaninë e Madhe po i bën thirrje sektorit ndërkombëtar që të ndjekë një objektiv neto...

BM-Statistikat britanike: Aplikimet për shtetësi nga banorët e BE -së në...

LONDËR, 26 gusht /ATSH-DPA/ -  Qytetarët e BE -së tani përbëjnë më shumë se një të tretën e të gjitha aplikimeve për shtetësi në...

Ekspozita “Ishulli i Gjembave” në Radhimë/ Artistë britanikë e shqiptarë skicojnë...

TIRANË, 14 korrik /ATSH/ Artistë britanikë dhe shqiptarë skicojnë realitete vizionare mbi ishullin e ndaluar të Sazanit. Zëvendësambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Jason...

BM – Avionë gjuajtës amerikanë në misione antiISIS

LONDËR, 23 qershor /ATSH-ANSA/ - Avionë gjuajtës të marinës amerikane, në bordin e një aeroplanmbajtëse britanike, kanë kryer misione luftarake antiISIS në Lindjen e...

FUTBOLL – 97% e tifozëve britanikë të etur të kthehen në...

LONDËR, 21 prill /ATSH-DPA/ - Tifozët britanikë të futbollit duket se janë të gatshëm të ripërqafojnë ngjarjet e drejtpërdrejta pasi një sondazh britanik i...

LONDËR – Vdes aktorja e njohur britanike Helen McCrory

LONDËR, 18 prill /ATSH-AFP/ - Aktorja britanike, Helen McCrory, e cila ka luajtur në kinema në Skyfall dhe Harry Potter, dhe në televizion në serialin...

BM – Eksportet britanike drejt BE në pikiatë

LONDËR, 12 mars /ATSH-DPA/ - Eksportet e mallrave britanike drejt Bashkimit Europian ranë me më shumë se me dy të pestat në janar, pas...

Nga frika e karantinës turistët britanikë largohen në… errësirë!

ZYRIH, 28 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Qindra turistë britanikë, të cilët u ndodhën në karantinë në vendpushimin zviceran të skive ''Verbier'' janë larguar natën, në...

BM – Nuk ka asnjë provë që COVID-19 doli nga një...

LONDER, 5 maj /ATSH-ANSA/-Burime të inteligjencës britanike kanë raportuar për ''Guardian'' se nuk ka asnjë provë që Covid-19 doli nga një laborator kinez, duke...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA