Ballina Etiketimet Britani

Etiketim: britani

Denaj: Synojmë rritjen e eksporteve shqiptare drejt Mbretërisë së Bashkuar

  TIRANË, 8 mars/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, paraqiti në seancë plenare për ratifikim marrëveshjen e rishikuar të Shqipërisë me Mbretërinë e...

FOKUS – Të rinjtë britanikë më shumë të shqetësuar për Brexit...

LONDËR, 12 shkurt /ATSH-DPA/ - Të rinjtë britanikë janë më të shqetësuar për Brexit sesa për koronavirusin, ka zbuluar një studim i ri nga...

LONDËR – Brexit pasoja të rënda për eksportet britanike drejt BE-së

LONDËR, 11 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjysma e kompanive britanike që eksportojnë drejt Bashkimit Europian po vuajnë nga rregullat e reja tregtare post-Brexit, theksoi sot...

LONDËR – Numër rekord viktimash nga COVID-19 në 24 orë

LONDËR, 10 shkurt /ATSH-AA/ - Britania e Madhe regjistroi 1 052 të vdekur nga COVID-19, shifra më e lartë në pesë ditët e fundit,...

Dy testime për udhëtarët që mbërrijnë në Britaninë e Madhe

LONDËR, 9 shkurt /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe parashikon që të gjithë udhëtarët që mbërrijnë në vend të kryejnë dy teste për COVID-19 për...

COVID-19 – Londra e shqetësuar nga kufizimet e BE-së për dërgesat...

LONDËR, 29 janar /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike u shpreh sot e shqetësuar nga kufizimet e Bashkimit Europian të vendosura për dërgesat e vaksinave kundër...

COVID-19 – Britania e Madhe mbyll kufijtë me Emiratet e Bashkuara...

LONDËR, 28 janar /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe njoftoi sot mbylljen e kufijve për jorezidentët që mbërrijnë nga Emiratet e Bashkuara Arabe, përfshirë Dubain,...

BRUKSEL – Parlamenti Europian kërkon më shumë kohë për ratifikimin e...

BRUKSEL, 28 janar /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian kërkoi zyrtarisht zgjatjen e afatit për aplikimin e përkohshëm të marrëveshjes postBrexit mes BE-së dhe Britanisë së...

FOKUS – Kompanitë britanike të tronditura nga rregullat postBrexit

LONDËR, 14 janar /ATSH-AFP/ - Tashmë të goditura nga pandemia, linjat ajrore në Britaninë e Madhe duhet të mësojnë të jetojnë me rregullat e...

COVID-19 – Rusia zgjat pezullimin e fluturimeve me Britaninë e Madhe

MOSKË, 12 janar /ATSH-AFP/ - Rusia njoftoi sot se do të zgjaste ndërprerjen e lidhjeve ajrore me Britaninë e Madhe, dy ditë pas zbulimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA