Ballina Etiketimet Britani e Madhe

Etiketim: Britani e Madhe

Misionet e SHBA, BE dhe Britanisë në OSBE dënojnë kërcënimin ndaj...

TIRANË, 18 maj/ATSH/ Misionet e SHBA-së, Bashkimit Europian dhe Mbretërisë së Bashkuar në Këshillin e Përhershëm të OSBE-së në Vjenë kanë dënuar si akte...

FRANCË – Parisi: Një shtyrje e Brexit e mundur nëse e...

PARIS, 16 janar /ATSH-AFP/ - Një shtyrje e datës 29 mars për Brexit është juridikisht dhe teknikisht e mundur nëse e kërkojnë britanikët, garantoi...

Dua Lipa, artistja më e dëgjuar në Britaninë e Madhe

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH/ - Dua Lipa është artistja më e transmetuar në Britaninë e Madhe këtë vit, sipas statistikave të Spotify dhe Apple...

Shqipëri-Britania e Madhe, marrëveshje për shkëmbim informacioni në fushën e drejtësisë...

TIRANË, 6 korrik/ATSH/ - Qeveria shqiptare dhe ajo e Britanisë së Madhe nënshkruan sot një Memorandum Mirëkuptimi, që synon përmirësimin e drejtësisë penale, duke...

RUSI – Moska i kërkon Londrës të shkurtojë stafin diplomatik

MOSKË, 30 mars /ATSH-DPA / - Londra duhet të zvogëlojë numrin e anëtarëve të stafit në ambasadën e saj dhe konsullatat në Rusi,  në...

GJERMANI – Schaeuble : Shpresoj se Britania e Madhe mund të...

TOKIO, 30 mars /ATSH-DPA/ -  Ish-ministri gjerman i Financave, Wolfgang Schaeuble, deklaroi se shpreson që Britania e Madhe mund të rishqyrtojë vendimin e saj...

LONDËR – Deputetët i kërkojnë shpjegime Zuckerbergut mbi sigurinë e të...

LONDËR, 20 mars /ATSH-DPA/ - Një komitet ndërpartiak i deputetëve britanikë i ka kërkuar drejtorit ekzekutiv të Facebook, Mark Zuckerberg të paraqitet para parlamentit...

Diaspora, ura më e mirë lidhëse me vendet e botës

TIRANË, 20 Mars/ATSH/.- Çështja e diasporës shqiptare ishte në qendër të një takimi të Ministrit të Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, me deputetët e...

BRUKSEL – BE dënon ashpër sulmin ndaj ish-agjentit rus

BRUKSEL, 19 mars /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian ka dënuar ashpër sulmin me gaz nervor ndaj ish-agjentit të dyfishtë rus, Sergei Skripal dhe vajzës së...

LONDËR – Britania e Madhe ngre qendrën e mbrojtjes kundër armëve...

LONDËR, 15 mars /ATSH-ANSA/ -  Britania e Madhe do të ndërtojë një qendër mbrojtjeje kundër armëve kimike për t’u mbrojtur nga kërcënimi në rritje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA