Ballina Etiketimet Brexit

Etiketim: brexit

FOKUS – Të rinjtë britanikë më shumë të shqetësuar për Brexit...

LONDËR, 12 shkurt /ATSH-DPA/ - Të rinjtë britanikë janë më të shqetësuar për Brexit sesa për koronavirusin, ka zbuluar një studim i ri nga...

LONDËR – Brexit pasoja të rënda për eksportet britanike drejt BE-së

LONDËR, 11 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjysma e kompanive britanike që eksportojnë drejt Bashkimit Europian po vuajnë nga rregullat e reja tregtare post-Brexit, theksoi sot...

BM – Mosmarrëveshje mes Londrës dhe Belfastit për kontrollet doganore

LONDËR, 2 shkurt /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike kërkoi sot qetësi dhe vetëpërmbajtje pas ndërprerjes së kontrolleve doganore të vendosura në Irlandën e Veriut pas...

LONDËR – Foster: Protokolli mbi Irlandën e Veriut i pazbatueshëm

LONDËR, 30 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministrja e Irlandës së Veriut, Arlene Foster kërkoi sot zëvendësimin e marrëveshjes mbi Irlandën e Veriut, të arritur në...

BRUKSEL – BE: Jo klauzolës së urgjencës Brexit për eksportin e...

BRUKSEL, 30 janar /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian deklaroi se nuk do të aktivizojë një klauzolë anulimi emergjent në marrëveshjen e Brexit në kufirin delikat...

HAGË – Rutte: Holanda portë hyrëse e BE-së për SHBA-në në...

HAGË, 22 janar /ATSH-AFP/ - Holanda kërkon të jetë "portë hyrëse" e presidentit amerikan, Joe Biden drejt Europës pas largimit të Britanisë së Madhe...

Nga Sting te Elton John: Europa zonë e ndaluar për ne...

LONDËR, 21 janar /ATSH-DPA/ - Janë Sting, Elton John, Ed Sheeran, Liam Gallagher, Radiohead, Bob Geldof, Queen's Brian May, Robert Plant i ''Led Zeppelin'',...

BREXIT – Rreth 170 miliardë euro të zhvendosura në Francë në...

PARIS, 19 janar /ATSH-AFP/ - Rreth 2 500 punonjës dhe të paktën 170 miliardë euro pasuri janë zhvendosur tashmë në Francë në fund të...

FOKUS – Kompanitë britanike të tronditura nga rregullat postBrexit

LONDËR, 14 janar /ATSH-AFP/ - Tashmë të goditura nga pandemia, linjat ajrore në Britaninë e Madhe duhet të mësojnë të jetojnë me rregullat e...

LONDËR – Johnson kundër referendumit për pavarësinë e Skocisë

LONDËR, 3 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson rikonfirmoi sot kundërshtimin e tij për një referendum tjetër për pavarësinë e Skocisë, dëshiruar shumë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA