Ballina Etiketimet Bregdet

Etiketim: bregdet

video

FOTO-VIDEO/ Qindra vullnetarë pastrojnë bregdetin e Darëzezës

TIRANË, 29 prill/ATSH/-Vijojnë aksionet e pastrimit në zonat bregdetare të vendit si një nga masat e shtuara, për një sezon veror më të pastër...

BRUKSEL – PE miraton krijimin e Rojes Bregdetare Europiane

BRUKSEL, 18 prill /ATSH-ANSA/ - Parlamenti Europian ka miratuar përfundimisht rregulloren që forcon ruajtjen e kufirit dhe deteve nëpërmjet Rojes Bregdetare Europiane. Ndryshimet në agjencinë...
video

Durrës, dallgët nxjerrin në breg breshkën 100-vjeçare

TIRANË, 9 prill /ATSH/ - Një breshkë uji e përmasave të mëdha u gjet e ngordhur në breg të detit në shëtitoren "Taulantia", në...

Miratohet granti kuvajtian për infrastrukturën e transportit në bregdet

TIRANË, 29 gusht/ATSH/ - Zonat bregdetare jugore të Shqipërisë do t’i nënshtrohen një studimi fizibiliteti për projekte të infrastrukturës së transportit, e cila do...

Transformim mjedisor i gjithë zonës turistike

TIRANË, 8 korrik/ATSH-Maela Marini/ - Transformimi mjedisor përmes investimeve që lidhen me ujërat e zeza dhe përpunimin e mbetjeve do ta shndërrojë gjithë zonën...

Turistët e huaj nisin pushimet në plazhet shqiptare

TIRANË, 29 prill/ATSH/- Qindra të huaj kanë nisur të vizitojnë bregdetin shqiptar, ende pa u çelur zyrtarisht sezoni turistik, ndërsa koha e shkëlqyer i...

Task Forca fillon procedurat për verifikimin e tokave në bregdet

- Ministri Klosi dhe kreu i Task Forcës, takim në qarkun e Vlorës - TIRANË, 10 Prill/ATSH/- Fillimi i procedurave për verifikimin e tokave në bregdet...

Verifikimi i titujve të pronësisë, fitojnë pronarët e ligjshëm dhe zhvillohet...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155695179306523/ TIRANË, 29 Mars/ATSH-Maela Marini/ - Pezullimi i përkohshëm i regjistrimit të titujve të pronësisë në bregdet i shërben pronarëve të ligjshëm dhe zhvillimit të turizmit...

Lame: Ligji për pronat degradoi, abuzime të shumta me 7501-in

TIRANË, 28 Mars /ATSH/ - Kryetari i Agjencisë së Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit të Zonave/Ndërtimeve Informale, ALUIZNI, Artan Lame, deklaroi sot se i gjithë...
video

Gjonaj: Përpara drejtësisë përfituesit e paligjshëm të titujve të pronësisë

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155684861236523/ TIRANË, 26 Mars/ATSH/.- Vendimi i Qeverisë për skanimin e pronave në vijën bregdetare, është një vendim në mbrojtje të interesit publik dhe të interesave...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA