Ballina Etiketimet Brazil

Etiketim: Brazil

VENEZUELË – Maduro urdhëron mbylljen e kufirit me Brazilin për bllokimin...

KARAKAS, 21 shkurt /ATSH-DPA/ - Venezuela mbylli sot kufijtë për të bllokuar përpjekjet për të sjellë ndihma humanitare, ndërkohë që opozita vazhdon të përgatisë...

BRAZIL – 13 të vdekur gjatë një operacioni policor në favelat...

RIO DE ZHANEIRO, 8 shkurt /ATSH-AFP/ - Të paktën 13 persona vdiqën sot gjatë një operacioni policor në favelat pranë qendrës së Rio de...

BRAZIL – Shirat e rrëmbyeshëm shënojnë gjashtë të vdekur

RIO DE ZHANEIRO, 7 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjashtë persona vdiqën për shkak të shirave të rrëmbyeshëm dhe erërave të forta që goditën Rio de...

BRAZIL – Gjykata lëshon një tjetër dënim me 12 vite burg...

SAN PAOLO, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti i Brazilit, Luiz Inacio Lula da Silva në burg që nga muaji prill u dënua sot me...

BRAZIL – Përshkallëzohet bilanci në 134 të vdekur pas shembjes së...

RIO DE XHANEIRO, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Bilanci i shembjes së një dige pranë një miniere në Brumadinho, në juglindje të Brazilit u përshkallëzua...

Neymar pranë operimit, përplasje mes PSG-së dhe Brazilit

TIRANË, 29 janar ATSH/ - E përditshmja franceze "L’Equipe" ka zbuluar një lajm të hidhur rreth kohës së rikuperimit të yllit brazilian të PSG-së,...

BRAZIL – 58 të vdekur pas shembjes së një dige

BRUMADINHO, 28 janar /ATSH-AFP/ - Bilanci provizor i katastrofës së Brumadinhos, në juglindje të Brazilit arriti në 58 të vdekur dhe 305 të zhdukur. Kërkimet...

BRAZIL – Gjobitet me 66,5 milionë dollarë kompania ‘’Vale’’, rrezikohet shembja...

RIO DE ZHANEIRO, 27 janar /ATSH-AFP/ - Forcat zjarrfikëse pezulluan të shtunën në mbrëmje kërkimin e të mbijetuarve të bllokuar nga balta dhe gurët...

BRAZIL – Rinisin kërkimet, dyshime për qindra të vdekur pas shembjes...

RIO DE ZHANEIRO, 26 janar /ATSH-AFP/ - Ekipet e shpëtimit rinisën sot punën për gjetjen e të mbijetuarve një ditë pas shembjes së një...

BRAZIL – Mbi 200 të zhdukur nga shembja e një dige

RIO DE ZHANEIRO, 25 janar /ATSH-AFP/ - Rreth 200 persona u shpallën sot të zhdukur pas shembjes së një dige në shtetin brazilian të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA