Home Tags Brazil

Tag: Brazil

BRAZIL – Bolsonaro emëron një gjeneral, ministër të Mbrojtjes

BRAZILIA, 13 nëntor /ATSH-AFP/ - Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro njoftoi sot emërimin në Ministrinë e Mbrojtjes të gjeneralit në rezervë, Fernando Azevedo e...

Probleme me dëmtimet, Brazili bën ndryshime në skuadër

TIRANË, 13 nëntor /ATSH/ - Probleme me dëmtimet për Brazilin. Trajneri Tite ka bërë disa ndryshime në listën e lojtarëve të grumbulluar për dy sfidat...

BRAZIL – Arrestohet manjati Batista, i grupit JBS-së në kuadër të...

SAN PAOLO, 9 nëntor /ATSH-AFP/ - Manjati i produkteve ushqimore, Joesley Batista, i grupit ''JBS'' u arrestua sot së bashku me dy ish-ministra të...

BRAZIL – Ish-presidenti Lula merret në pyetje për një tjetër aferë...

SAN PAOLO, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti, Luiz Inacio Lula da Silva, i cili po vuan dënimin me 12 vite burg në jug të...

BRAZIL – Një gjyqtar antikorrupsion zgjidhet superministri i Drejtësisë së Bolsonaros

BRAZILIA, 1 nëntor /ATSH-AFP/ - Gjyqtari Sergio Moro, simbol i luftës antikorrupsion, me një popullaritet të lartë në Brazil dhe "iniciatori" i burgosjes së...

BRAZIL – Bolsonaro i vendosur për liberalizimin e armëve

BRAZILIA, 30 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti i zgjedhur, Jair Bolsonaro është shprehur i vendosur për të  ndryshuar ligjin për mbajtjen e armëve në Brazil,...

ARKEOLOGJI – Rigjendet fosili ”Luzia” nën gërmadhat e Muzeut Kombëtar

BRAZILIA, 19 tetor /ATSH-AFP/ - Pjesë të skeletit të Luzia-s, fosilit njerëzor 12 000 vjeçar, i konsideruar si objekti më me vlerë i koleksionit...

Nxitje investimeve braziliane në Shqipëri

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ Rritja e investimeve braziliane në Shqipëri ishte në fokus të një bisede mes Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe ambasadorit të...

SOFT NEWS – Polonia prezanton këmbanën më të madhe në botë…gati...

VARSHAVË, 20 shtator /ATSH-AFP/ - Këmbana më e madhe në botë, e cila peshon 55 ton, e prodhuar posaçërisht në Poloni për Bazilikën e...

BRAZIL – Ish-ministri i Financave, Guido Mantega nën akuzë për pastrim...

BRAZILIA, 14 gusht /ATSH-AFP/ - Ish-ministri brazilian i Financave, Guido Mantega është vënë nën akuzë për pastrim parash dhe aktakuza të tjera si pjesë...

MOST POPULAR

HOT NEWS