Ballina Etiketimet Bp

Etiketim: bp

BRUKSEL – Varhelyi: Ballkani Perëndimor qasje të shpejtë te vaksina antiCovid-19

BRUKSEL, 25 janar /ATSH/ - Në luftën kundër Covid-19 Bashkimi Europian u qëndron pranë partnerëve të tij në Ballkanin Perëndimor dhe në rajon, deklaroi...

FOKUS – Ministri i Jashtëm italian thirrje Komisionit Europian: Blini vaksina...

ROMË, 30 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Italia nuk është tërhequr në këtë situatë të vështirë dhe ka dhënë, falë mundësive kombëtare ushtarake në fushën e...

SPANJË – Borxhi publik arrin në 118,8% të PBB-së

MADRID, 17 tetor /ATSH-ANSA/ - Borxhi publik i Spanjës këtë vit do të arrijë nivele rekord. Qeveria spanjolle pret që ai do t'i kalojë 1,3...

VARSHAVË – Czaputowicz: Polonia mbështet integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

VARSHAVË, 2 korrik /ATSH-PAP/ - Polonia është partnere kryesore e Ballkanit Perëndimor dhe e Partneritetit Lindor dhe mbështet planet e integrimit të Ballkanit Perëndimor...

Negociatat/ Varhelyi: Ballkani Perëndimor përparësi e BE, korniza e bisedimeve në...

BRUKSEL, 18 qershor /ATSH/ - Ballkani Perëndimor është një përparësi për Bashkimin Europian dhe ne i kemi kthyer fjalët në vepra, deklaroi sot komisioneri...

KOMENT – Partneriteti vlerë e shtuar në marrëdhëniet mes BE dhe...

TIRANË, 13 qershor /ATSH/ - BE i vlerëson marrëdhëniet e mira dhe partneritetin me vendet e tjera, veçanërisht me ato që ndodhen përgjatë kufijve...

FOKUS – Varhelyi: Në vjeshtë plani i BE për zhvillimin e...

DELFI, 12 qershor /ATSH-ANA/ - Plani i BE për zhvillimin ekonomik dhe investimet në Ballkanin Perëndimor, i cili do të ndihmojë në procesin e...

LONDËR – Gjiganti BP njofton shkurtimin e 10 000 vendeve pune

LONDËR, 8 qershor /ATSH-AFP/ - Gjiganti britanik i naftës, BP njoftoi sot shkurtimin e 10 000 punonjësve në mbarë botën, rreth 15% të efektivit...

BRUKSEL – Varhelyi: Ballkani Perëndimor ka respektuar angazhimin drejt BE-së, pavarësisht...

Bruksel, 15 maj /ATSH-MIA/ - Gjatë video-konferencës së vendeve të Iniciativës së Europës Qendrore (CEI), eurokomisioneri për Zgjerimin i BE-së, Oliver Varhelyi vlerësoi se kriza...

GREQI – Mitsotakis: Ballkani Perëndimor i përket Bashkimit Europian

ATHINË, 7 maj /ATSH-ANA/ - Vendet e Ballkanit Perëndimor i përkasin Bashkimit Europian dhe kjo perspektivë e tij, e shprehur edhe në Deklaratën e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA