Ballina Etiketimet Bote

Etiketim: bote

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 11/8/2018

SAN LUCAR DE BARAMEDA (Spanjë) - Kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez pret kancelaren gjermane, Angela Merkel në residencën e tij të pushimeve në jug të...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09/8/2018

HYDERABAD (Indi) - Gjiganti suedez i mobilimit Ikea hap dyqanin e parë në Indi. NAGASAKI (Japoni) - Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara merr...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 07/8/2018

TBILISSI (Gjeorgji) - Presidenti gjeorgjian, Guiorgui Margvelachvili mban një fjalim në prag të 10-vjetorit të shpërthimit të luftës mes Rusisë dhe Gjeorgjisë. BONN (Gjermani) -...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 06/8/2018

BERLIN (Gjermani) - Data përfundimtare e vendosur nga sindikata e pilotëve të Ryanair në Gjermani për rritjen e pagave dhe kushtet e punës. RIAD (Arabi Saudite)...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/8/2018

FRANCË - Takim pune, pasuar nga një darkë private, e presidentit francez, Emmanuel Macron me kryeministren britanike, britannique Theresa May. DUBLIN (Irlandë) - Grevë e...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 02/7/2018

SINGAPOR (Singapor) - Ceremonia e hapjes së takimit të Ministrave të Punëve të Jashtme të Asean, që do të vijojë nga takimet me homologët...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 01/08/2018

SINGAPOR (Singapor) - Ministrat e Punëve të Jashtme të Asean do të takojnë mbrojtësit e të drejtave të njeriut. LOCARNO (Zvicër) - Festivali i 71-të...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 30/7/2018

BERLIN (Gjermani) - Konferencë shtypi e kreut të diplomacisë gjermane me homologun shqiptar. PUTRAJAYA (Malajzi) - Publikohet raporti për hetimin përfundimtar mbi zhdukjen e avionit...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/7/2018

LA PAZ - Eklipsi i hënës, i dukshëm nga lindja e Amerikës Latine në perëndim të Australisë, më i gjati i këtij shekulli. SEUL (Kore e...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/7/2018

FRANKFURT (Gjermani) - Takim i Bankës Qendrore europiane mbi politikën monetare në zonën euro. MADRID (Spanjë) - Vizitë e presidentit francez, Emmanuel Macron. VARSHAVË (Poloni) -...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA