Ballina Etiketimet Bote

Etiketim: bote

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/02/2021

LONDËR (Britani e Madhe) - Takim virtual i drejtuesve të vendeve të G7-s. KALAMAZOO (SHBA) - Presidenti Biden viziton një uzinë të Pfizer pët prodhimin...

FOKUS – OKB: Plan global vaksinimi

BRUKSEL, 18 shkurt /ATSH-AFP/ - Bota ka nevojë urgjente për një plan global vaksinimi për të bashkuar të gjithë ata që kanë fuqinë, ekspertizën...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/02/2021

HONG KONG (Kinë) - Seancë e re dëgjimore për lirimin me kusht të Jimmy Lai. BRUKSEL (Belgjikë) - Takim i ministrave të Mbrotjes së NATO-s...

COVID-19 – Mbi 110 milionë raste në të gjithë botën

UASHINGTON, 17 shkurt /ATSH-AA/ Që nga fillimi i pandemisë së COVID-19, 110 053 373 persona në botë janë diagnostikuar me infeksionin e koronavirusit ndërsa...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 17/02/2021

BRUKSEL (Belgjikë) - Takim i ministrave të Mbrotjes së NATO-s, kushtuar misonit në Afganistan. JAPONI - Fillon fushata e vaksinimit kundër COVID-19. NË DET - Manovra...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 16/02/2021

HONG KONG (Kinë) - Fillon procesi kundër nëntë opozitarëve, mes të cilëve Jimmy Lai dhe Martin Lee, për pjesëmarrje në asambletë e paligjshme. UASHINGTON (SHBA)...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 15/02/2021

GJENEVË (Zvicër) - Takim i OBSH-së për hologimin urgjent të dy vaksinave të AstraZenecas kundër COVID-19, prodhuar në Indi dhe në Korenë e Jugut. BRITANI...

COVID-19 – Mbi 81 milionë të shëruar në mbarë botën

NJU JORK, 14 shkurt /ATSH-AA/ - Numri i të shëruarve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 81 milionë, sipas...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 14/02/2021

BOTË - Shën Valentini. TOKIO (Japoni) - PBB-ja e tremujorit të katërt 2020. KOSOVË - Zgjedhje legjislative të parakohshme. GJERMANI - Mbyllja e kufijve me Çekinë...

COVID-19 – Mbi 108 milionë raste në botë

ROMË, 13 shkurt /ATSH-ANSA-AFP/ - Rastet e koronavirusit në botë kanë kaluar 108 milionë gjatë orëve të fundit, sipas të dhënave të Universitetit Johns...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA