Ballina Etiketimet Bote

Etiketim: bote

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 01/3/2021

PARIS (Francë) - Vendim nën këshillim në gjyqin e ish-presidentit Nicolas Sarkozy në gjyq për korrupsion në çështjen "përgjimi". GJENEVË (Zvicër) - Konferencë e donatorëve,...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 28/02/2021

LOS ANXHELES (SHBA) - Ceremonia e çmimeve Golden Globes 2021. ORLANDO (SHBA) - Fjalimi i parë i Donald Trump që prej largimit nga Shtëpia e...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/02/2021

HUSTON (SHBA) - Biden do të shkojë në Teksas pas valës të të ftohtit. UASHINGTON (SHBA) - Votimi i parë në Kongresin amerikan për planin...

OBSH: Covid-19 i tejzgjatur të jetë prioritet i autoriteteve shëndetësore

KOPENHAGË, 25 shkurt /ATSH-AFP/ - Covid-19 i tejzgjatur, që ka prekur në mënyrë misterioze një numër domethënës të sëmurësh, duhet të ketë rëndësinë më...

COVID-19 – Mbi 2,5 milionë viktima në botë

NJU JORK, 25 shkurt /ATSH-AA/ - Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në të gjithë botën ka tejkaluar shifrën 2,5 milionë,...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/02/2021

BRUKSEL (Belgjikë) - Samit i jashtëzakonshëm europian në videokonferencë, kushtuar shëndetësisë dhe çështjeve për mbrojtjen dhe sigurinë. PEKIN (Kinë) - Fjalim i presidentit, Xi Jinping...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/02/2022

GJENEVË (Zvicër) - Kreu i diplomacisë amerikane, Antony Blinken shprehet para Këshillit të të Drejtave të Njeriut të OKB-së. UASHINGTON (SHBA) - Seancat e para...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/02/2021

UASHINGTON (SHBA) - Seancat e para të Senatit mbi shkeljet e sigurisë gjatë sulmit vdekjeprurës në Capitol Hill. KOMBET E BASHKURA (SHBA) - Videokonferencë për...

Rreth 2 500 gjuhë në botë përballen me rrezikun e zhdukjes

ANKARA, 22 shkurt /ATSH-AA/ - Aktualisht ekzistojnë rreth shtatë mijë gjuhë në botë dhe afërsisht 2 500 prej tyre po përballen me rrezikun e...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/02/2021

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) - Fjalim i sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken në konferencën e OKB-së për çarmatimin. AUSTRALI - Fillimi i fushatës së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA