Ballina Etiketimet Bote

Etiketim: bote

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09/5/2021

BRUKSEL (Belgjikë) - Dita e Europës. MOSKË (Rusi) - Paradë e përvitshme e Ditës së Fitores mbi Gjermaninë naziste. PARIS (Francë) -Dyqind vjetori i lindjes së...

COVID-19 – Mbi 135 milionë të shëruar në mbarë botën

NJU JORK, 8 maj /ATSH-AA/ - Numri i personave që janë shëruar pas infektimit me koronavirusin e ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 08/5/2021

PORTO (Portugali) - Samit BE-Indi. COCHIN (Indi) - Hyn në fuqi një kufizim një javër në shtetin e Keralas, kundër COVID-19. SINGAPUR (Singapur) - Hyjnë...

Emetimet e Kinës tejkaluan botën e industrializuar

PEKIN, 7 maj /ATSH-DPA/ - Sipas një studimi, emetimet vjetore të gazeve serrë të Kinës në 2019 tejkalojnë emetimet e të gjitha vendeve të...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 07/5/2021

MEKSIKO (Meksikë) - Takim në videokonferencë mes presidentit Obrador dhe zëvendëspresidentes amerikane, Harris. PORTO (Portugali) - Takim informal i presidentëve dhe kryeministrave të BE-së. KUALA LUMPUR...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 06/5/2021

BRITANI E MADHE - Zgjedhjet lokale. ATHINË (Greqi) - Grevë kundër ligjit të ri të punës. BRUKSEL (Belgjikë) - Këshilli i Çështjeve të Jashtme të BE-së. DANIMARKË...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 04/5/2021

NJU JORK (SHBA) - Pfizer rezultatet për tremujorin e parë. ROMË (Itali) - Takim i ministrave të G20-s të Kulturës dhe Turizmit. LONGWOOD (Britani e Madhe)...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/5/2021

LOS ANXHELES (SHBA) - Koncert bamirësie për vaksinimin kundër COVID-19 në botë, drejtuar nga princi Harry dhe Meghan Markle. NË HAPËSIRË - Mbërritja e pritur...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 02/5/2021

ABBOTTABAD (Pakistan) - 10-vjetori i vdekjes së Oussama Ben Laden. BOTË - Festa e Pashkëve për të Krishterët Ortodoks. VILNIUS (Lituani) - Vizitë e kryeministrit...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 01/5/2021

INDI - Hapja e fushatës së vaksinimit kundër COVID-19 për të rriturit. BOTË - Dita ndërkombëtare e Punës. AFGANISTAN - Fillon tërheqja e forcave të misionit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA