Ballina Etiketimet Boks

Etiketim: boks

BOKS – Tyson përmend mundësinë e një rikthimi në ring

LOS ANXHELES, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Duke dalë nga rikthimi i tij i suksesshëm kundër Roy Jones Jr, i shënuar nga një barazim, legjenda...

BOKS – Khabib i jep fund karrierës

ABU DABI, 26 tetor /ATSH-AA/ - Sportisti i njohur rus i arteve marciale të përziera, Khabib Nurmagomedov, i dha lamtumirën ringut pas ndeshjes të...

Puna, përkushtimi dhe sakrificat e boksierit Robin Krasniqi, frymëzuese

TIRANË, 21 tetor /ATSH/ -Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim kampionin e ri të botës në boks, në versionin WBA dhe...

BOKS – Mike Tyson rivendos dorezat në moshën 54-vjeçare

LOS ANXHELES, 23 korrik /ATSH-AFP/ - Ashtu si Rocky Balboa por jo si në kinema, legjenda e peshave të rënda, Mike Tyson, i kapur...

BOKS – Legjenda Roberto Duran pozitiv me COVID-19

PANAMA, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Legjenda panameze e boksit, Roberto Duran, kampion i botës në katër kategori për peshat e rënda dhe dueli i...

BOKS – Wilder barazon rekordin e legjendës Muhammad Ali

UASHINGTON, 25 nëntor / ATSH-AA/ - Boksieri amerikan, Deontay Wilder ka mbrojtur titullin e kampionit në peshë të rëndë në kuadër të WBC-së duke...

SHBA – Ndahet nga jeta legjenda e peshave të lehta, Pernell...

NJU JORK, 15 korrik /ATSH-ANSA/ - Ndahet nga jeta ish-kampioni amerikan i boksit, Pernell Whitaker. Sipas medias amerikane ai është përplasur nga një makinë në...

Boksieri 21-vjeçar shqiptar Jurgen Uldedaj shpallet kampion bote

TIRANË, 13 Maj /ATSH/ - Boksieri 21-vjeçar shqiptar Jurgen Uldedaj është shpallur kampion bote në kategorinë “Junior WBC”. Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shprehur...

SPORT – Vdes në moshën 62 vjeç legjenda e boksit, Eusebio...

UASHINGTON, 2 mars /ATSH-AFP/ - Boksieri legjendar, Eusebio Pedroza vdiq të premten në moshën 62 vjeç nga sëmundja e kancerit në pankreas në Panama...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA