Ballina Etiketimet Boeing

Etiketim: boeing

FAA nën presion mbi certifikimin e gabuar të Boeing 737 Max

UASHINGTON, 25 shkurt /ATSH-DPA/ - Një raport i Departamentit të Transportit të SHBA-së, pas dy aksidenteve të rënda me viktima të avionëve tip Boeing...

GJERMANI – EASA: Boeing 737 Max do të fluturojnë sërish mbi...

KËLN, 24 nëntor /ATSH-DPA/ - Avionët 737 MAX të “Boeing”-ut do të lejohen të fluturojnë sërish mbi Europë nga mesi i janarit 2021, njoftoi...

UASHINGTON – SHBA lejon fluturimet e avionit Boeing 737 MAX

UASHINGTON, 19 nëntor /ATSH-AA/- Administrata Federale e Aviacionit e SHBA-së (FAA) tha se do të lejojë avionët e tipit Boeing 737 MAX për të...

BRUKSEL – BE miraton sanksione doganore kundër SHBA-së

BRUKSEL, 9 nëntor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian do të vendosë sanksione doganore kundër SHBA-së, si kundërpërgjigje për sanksionet amerikane, në kuadër të konfliktit mes...

SHBA – “Boeing” raporton 466 milionë dollarë humbje në T3

NJU JORK, 28 tetor /ATSH-DPA/ - Kompania ajrore amerikane “Boeing” raportoi sot një humbje prej 466 milionë dollarësh në tremujorin e tretë për shkak...

”Boeing” mbyll 7 000 vende të tjera pune

NJU JORK, 28 tetor /ATSH-AFP/ - ''Boeing'', që vazhdon të jetë nën presion si pasojë e pandemisë dhe krizës së 737 MAX, njoftoi sot...

GJENEVË – OBT autorizon sanksionet doganore europiane kundër SHBA-së

GJENEVË, 26 tetor /ATSH-AFP/ - Anëtarët e Organizatës Botërore të Tregtisë (OBT) i dhanë sot autorizimin e tyre Bashkimit Europian për të vendosur sanksione...

UASHINGTON – Lighthizer: Asnjë bazë ligjore për BE-në që të vendosë...

UASHINGTON, 13 tetor /ATSH-DPA/ - Qeveria amerikane tha sot se Bashkimi Europian nuk ka asnjë bazë ligjore për të vënë tarifa për kompaninë ajrore...

ZVICËR – OBT vendos ndëshkime për subvencionet e “Boeing”

GJENEVË, 30 shtator /ATSH-DPA/- Organizata Botërore e Tregtisë (OBT) ka caktuar sasinë e masave ndëshkuese që Bashkimi Europian lejohet të marrë kundër subvencioneve të...

SHBA – “Boeing” raporton humbje prej 2,4 miliardë dollarësh në T2 

NJU JORK, 29 korrik /ATSH-DPA/ - Kompania "Boeing" raportoi sot një humbje prej 2,4 miliardë dollarësh në tremujorin e dytë dhe njoftoi planet për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA