Ballina Etiketimet Biznesi i vogel

Etiketim: biznesi i vogel

“0 taksa për biznesin e vogël”/ Taksisti ia thotë qartë Bashës:...

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëherësh e deleguara politike e PS për qarkun e Tiranës, Elisa Spiropali, është...

Regjistri i Tatimeve/ Trefishim i bizneseve të vogla në 5 vitet...

TIRANË, 25 shtator/ATSH/ Bizneset e vogla në harkun e pesë viteve të fundit janë trefishuar. Kryeministri Edi Rama solli sot të dhëna nga regjistri i...

Heqja e tatimfitimit dhe TVSH-së, frymëmarrje dhe më tepër punësim për...

TIRANË, 26 qershor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se "heqja e tatimfitimit mbi gjithë biznesin e vogël deri në 2029 dhe heqja...

Basha me biznesin e vogël në Vorë: Ndihma për qytetarët në...

TIRANË, 24 qershor/ATSH/ “Të krijojmë bashkë me gjithë shqiptarët potencialet dhe mundësitë për një jetë normale dhe për një jetë më të mirë për...

Nuk janë rritur taksat për biznesin e vogël, por atyre që...

TIRANE, 10 maj/ATSH/ “Ne u kemi rritur taksat atyre që fitojnë më shumë, ne nuk kemi rritur taksat e atyre që fitojnë më pak”,...

Zero taksa deri në 2029/ Biznesit të vogël i hiqet tatimfitimi...

TIRANE, 10 qershor/ATSH/ “Në këtë sesion parlamentar, do të çojmë për rishikim buxhetin dhe do të rishikojmë paketën fiskale për biznesin e vogël duke...

Biznesi i vogël nuk do të paguajë këstet e Tatimit të...

TIRANË, 27 prill/ATSH/ - Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njoftoi sot se “tatimpaguesit e biznesit të vogël nuk do të paguajnë këstet e Tatimit...

“Pagë lufte” për çdo të regjistruar me ose pa rrogë në...

TIRANË, 24 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “çdo i regjistruar me apo pa pagë si i vetëpunësuar nga familja në biznes të...

Plani ekonomik/ Biznesi i vogël kërkesa online, verifikimet në bazë të...

TIRANË, 19 mars/ATSH-Gjergji Mima/ -Bizneset do të përfitojnë në bazë të atyre që rezultojnë në regjistrat e shtetit. Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në një...

Reduktimi i taksës së biznesit të vogël, të ardhurat e 9-mujorit

TIRANË, 3 nëntor/ATSH/ Të ardhurat nga taksa mbi biznesin e vogël, për 9-mujorin e vitit 2018, janë realizuar në masën 296 milionë lekë, shifër...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA