Ballina Etiketimet Biznese

Etiketim: biznese

Basha në Elbasan: Bizneset deri 140 milionë lekë xhiro, taksat dhe...

TIRANË, 12 prill/ ATSH Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me gra sipërmarrëse në qytetin e Elbasanit, ku ka bashkëbiseduar...

“Taksa Basha për të pasurit”/Rama nga Saranda: Edhe të PD-së të...

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Transformimi i shëtitores së Sarandës ka rritur edhe vlerën e pronës duke u kthyer në një instrument rritjeje ekonomike. Në fjalën e...

Veliaj me sipërmarrësit në Vorë: Zona e Lirë Ekonomike, mundësi për...

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Të gjitha bizneset që ushtronin aktivitetin në katet e para të pallateve të dëmtuara nga tërmeti, do marrin të njëjtat hapësira...

Numri i bizneseve të vogla është rritur nga 60 mijë në...

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Numri i bizneseve të vogla është rritur nga 60 mijë në vitin 2013 në 100 mijë në fund të vitit 2020. Ministrja...

Basha, takim me qytetarë e biznese në Durrës

TIRANË, 12 mars /ATSH/ Kryetari i opozitës, Lulzim Basha gjatë vizitës në Durrës, u ndal në disa prej biznesve në qendër të qytetit ku...

Tabaku, takime me biznesin e vogël: Do të ngremë një sistem...

TIRANË, 11 mars /ATSH/ Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku u takua me biznese te Rruga e Kavajës. Pasi dëgjoi shqetësimet e tyre, ku një përfaqësues...

Tabaku, takim me biznese në Tiranë: Do ju çlirojmë nga barra...

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/ Ish-deputetja e Partisë demokratike, Jorida Tabaku zhvilloi sot një takim me bizneset e rrugës "Myslym Shyri" në Tiranë, ku tha se...

“Nxitje bizneseve Startup”/ Rama: 5 % tatimfitim për operatorët në fushën...

TIRANË, 22 shkurt/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, "qeveria ka krijuar një ekosistem të përshtatshëm për nxitjen e Startup-eve dhe ka ndërmarrë...

“Investimet mjedisore për Mesdheun kalojnë nga Shqipëria”/ Çuçi: Bizneset të motivohen...

TIRANË, 12 shkurt/ATSH/ Investimet mjedisore për Mesdheun kalojnë nga Shqipëria, pasi Fondi Global për Klimën, organizatë, pjesë e Marrëveshjes për Klimën në Paris, ka...

Marikaj/ Spiropali: Sipërmarrjet, punësim dhe impuls zhvillimi për zonën

TIRANË, 29 janar /ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ishte sot në Marikaj të Vorës ku vizitoi disa nga aktivitetet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA