Ballina Etiketimet Biznes

Etiketim: biznes

Balla: Mbështetje biznesit të vogël dhe taksimit të ndershëm

TIRANË, 23 shkurt/ATSH/ "Zerimi i tatimfitimit për bizneset deri në 14 milionë lekë dhe e TVSH për çdo biznes deri në 10 milionë lekë...

Fiskalizimi dhe zerimi i taksës për biznesin e vogël do ta...

TIRANË, 20 shkurt/ATSH-Maela Marini/ Zerimi i taksës për biznesin e vogël dhe procesi i fiskalizimit që do të bëjë që të gjitha transaksionet e...

Pandemia i ndaloi punën me lokalin/ Blerim Xhepa iu përshtat tregut,...

TIRANË, 18 shkurt /ATSH/ Zv.kryeministri Erion Braçe solli sot shembullin e Blerim Xhepës, një biznesmen në Çermë të Sipërme, i cili kishte një lokal...

Duma me biznesin e vogël në Kavajë: Plani qeverisës synon frenimin...

TIRANË, 18 shkurt /ATSH/ Drejtuesja politike e PD për Kavajën e Rrogozhinën, Grida Duma, zhvilloi një takim me përfaqësues të biznesit të vogël të...

Dorëzimi i deklaratës vjetore të tatimit të thjeshtuar mbi fitimin për...

TIRANË, 10 shkurt/ATSH/ Bizneset, subjekt i tatimit të thjeshtuar mbi fitimin duhet të dorëzojnë brenda ditës së sotme deklaratën vjetore të tatimit të thjeshtuar...

JAPONI – Qindra biznese falimentojnë për shkak të COVID-19

TOKIO, 6 shkurt /ATSH-AA/ - Në Japoni brenda një viti kanë falimentuar më shumë se 1 000 biznese si pasojë e ndikimit të pandemisë...

Bashkëqeverisja/ Shalsi: Kapitull i ri në marrëdhënien e qeverisë me sipërmarrjen

TIRANË, 26 janar /ATSH/ Platforma e bashkëqeverisjes ka sjellë gjithnjë e më afër vëmendjen e qeverisë ndaj çështjeve dhe poblemeve të biznesit. Ministri i Shtetit...

Balla në Elbasan: 77% e bizneseve nuk paguajnë tatimfitim

TIRANË, 8 janar/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla zhvilloi sot takime në bizneset vogla të qytetit të Elbasanit. "Shiu që po...

Kredia për kompanitë private u rrit me 7.5% në nëntor

TIRANË, 30 dhjetor /ATSH/- Kredia për kompanitë private është rritur me 7.5%, gjatë muajit nëntor 2020. Banka e Shqipërisë, bën të ditur se, rritja e...

Statusi i Operatorit Ekonomik të Autorizuar, mundësi e mirë veçanërisht për...

TIRANE, 26 dhjetor/ATSH/ Statusi i Operatorit Ekonomik të Autorizuar është një nismë për lehtësimin eaksesit te sipërmarrjes shqiptare në tregjet europiane. Ministrja e Financave dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA