Ballina Etiketimet Bime

Etiketim: bime

Skemat mbështetëse për bujqësinë/ Në 2020-ën u prodhua rreth 14 mijë...

TIRANË, 3 shkurt/ATSH/ Viti 2020, megjithëse vit i vështirë si pasojë e COVID-19, ka qenë pozitiv për sektorin e bimëve mjekësore në vendin tonë. Ministrja...

Radio Televizioni Zviceran: Shqiptarët përdorin edhe bimë mjekësore kundër Covid-19, vendi...

TIRANË, 23 janar /ATSH/ - E gjithë bota po përpiqet të kuptojë ritmin e vaksinimit kundër Covid-19. Prodhuesit e vaksinave po hasin vështirësi në...

Eksportet e bimëve mjekësore u rritën me mbi 17% gjatë periudhës...

TIRANË, 6 janar /ATSH/ Bimët mjekësore janë një kategori tjetër në strukturën e bujqësisë shqiptare, që vijon të konsolidojë treguesin e eksporteve në rritje...

Kultivimi organik dhe përpunimi i bimëve mjekësore dhe aromatike/ Projekte që...

TIRANË, 12 korrik /ATSH/- Kultivimi dhe mbledhja e bimëve medicinale dhe aromatike në Shqipëri ka një histori të gjatë, por edhe një potencial të...

Bima mjekësore me një sërë përfitimesh shëndetësore

TIRANË, 25 korrik/ATSH/Gjethet e mentes konsiderohen si një barishte aromatike për pije të caktuara por në të vërtetë konsumimi i tyre ofrojnë një pasuri...

SHËNDETËSI – Kopshtaria porta e gjelbër drejt mirëqenies mendore

ANKARA, 11 nëntor /ATSH-AA/ - Nëse dëshironi të mbillni farën e orizit do t'u duhet një tokë e lagësht për të marrë produktin, por...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA