Ballina Etiketimet Biden

Etiketim: biden

Biden emëron dy gra në krye të komandave ushtarake

UASHINGTON, 9 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden njoftoi emërimin e dy grave në krye të komandave ushtarake amerikane, të cilat do të...

FOKUS – Biden në javën kyçe mes pandemisë dhe presidencës

UASHINGTON, 9 mars /ATSH-DPA/ - Më pak se dy muaj pas marrjes së postit të presidentit, Joe Biden arriti një javë të rëndësishme në...

SHBA – Biden: Vizita e Papa Françeskut në Irak një simbol...

UASHINGTON, 8 mars /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Joe Biden e quajti vizitën e Papa Françeskut në Irak një simbol shprese për të gjithë botën. “Vizita...

SHBA – 60% e amerikanëve mbështesin punën e Biden

UASHINGTON, 6 mars /ATSH-ANSA/ - Pas një muaji e gjysmë në Shtëpinë e Bardhë, Joe Biden merr një mbështetje të sigurtë, sipas një sondazhi...

SHBA – Pentagoni parashikon mbajtjen e Gardës Kombëtare në Kapitol

UASHINGTON, 6 mars /ATSH-AFP/ - Pentagoni po shqyrton një kërkes të policisë së Kongresit për të zgjatur me dy muaj mbrojtjen besuar gardës Kombëtare...

FOKUS – Pas dështimit të dy paraardhësve, a mund ta rinovojë...

UASHINGTON, 5 mars /ATSH-DPA/ - Kur ish-presidenti demokrat amerikan, Barack Obama përshkroi planet për rregullimin e infrastrukturës së vendit, republikanët ia bllokuan ato. Por, edhe...

SHBA – Biden: Përparësi promovimi i demokracisë në të gjithë botën

UASHINGTON, 4 mars /ATSH-DPA/ - Presidenti i SHBA, Joe Biden deklaroi se promovimi i demokracisë në të gjithë botën është një përbërës qendror i...

SHBA – Biden premton përshpejtimin e vaksinimit antiCovid-19

UASHINGTON, 3 mars /ATSH-DPA/ - Presidenti Joe Biden ka premtuar se do të ketë një furnizim të gjerë me vaksina antiCovid-19 në SHBA në...

SHBA – Biden: Plan i mirë vaksinimi, por nuk është koha...

UASHINGTON, 27 shkurt /ATSH-ANSA/ - Kjo nuk është koha për t’u relaksuar në frontin e pandemisë, deklaroi presidenti amerikan Joe Biden. Biden paralajmëroi amerikanët kundër...

SHBA – Dështon rritja e pagës minimale, një nga premtimet e...

UASHINGTON, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ - Konsulenti zyrtar i Senatit amerikan për interpretimin e rregullave dhe procedurës parlamentare ka vërtetuar se është e paligjshme të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA