Ballina Etiketimet Betim

Etiketim: betim

SHBA – 200 efektivë të Gardës Kombëtare të testuar pozitiv me...

UASHINGTON, 23 janar /ATSH-AA/ - Rreth 200 efektivë të Gardës Kombëtare amerikane, të cilët kishin marrë pjesë në betimin e presidentit, Joe Biden, rezultuan...

SHBA – Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti i 46-të i SHBA-së, Joe Biden mbërriti sot në Shtëpinë e Bardhë, me familjen e tij, disa orë...

SHBA – Kamala Harris zyrtarisht zëvendëspresidentja e parë e SHBA-së

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-AFP/ - Demokratja, Kamala Harris bëri sot betimin si zëvendëspresidente e SHBA-së, duke hyrë në librat e historisë si gruaja e...

SHBA – Edhe ish-presidentët Clinton, Bush dhe Obama në Capitol Hill

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-DPA/ - Ish-presidenti Bill Clinton, George W Bush dhe Barack Obama ndodhen të gjithë në Capitol Hill për ceremoninë e betimit...

SHBA – Joe Biden dhe Kamala Harris mbërrijnë në Capitol për...

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-AFP/ -Presidenti i zgjedhur, Joe Biden dhe zëvendëspresidentja, Kamala Harris mbërritën në Kapitol, ku ata do të bëjnë betimin para ish-presidentëve...

SHBA – Trump: Ishte një nder i madh të isha...

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump u largua sot nga Shtëpia e Bardhë disa orë para përfundimit të mandatit të tij,...

UASHINGTON – Joe Biden zyrtarisht president i SHBA-së

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-AFP/ - Joe Biden bëri betimin duke u bërë presidenti i 46-të i SHBA-së gjatë një ceremonie betimi ku mungonte paraardhësi...

BRUKSEL – NATO dhe BE bashkëpunim me Biden për riforcimin e...

BRUKSEL, 20 janar /ATSH-AFP/ - NATO dhe Bashkimi Europian dëshirojnë të punojnë me presidentin e zgjedhur Joe Biden për riforcimin e lidhjeve me SHBA-në,...

FISHË TEKNIKE – Të veçantat e ceremonise se betimit te Biden

UASHINGTON, 19 janar /ATSH-AFP/ - Joe Biden bën nesër betimin, një ditë historike me protokoll strikt, intensitetit i të cilës do të kulminojë në...

SHBA – Blinken premton një Amerikë në vijën e parë

UASHINGTON, 19 janar /ATSH-AFP/ - Amerika do të jetë përsëri në "vijën e parë" por tashmë do të mbështetet tek  aleatët e saj për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA