Ballina Etiketimet Berthamor

Etiketim: berthamor

LONDËR – Gjermania, BM dhe Franca i bëjnë thirrje Iranit të...

LONDËR, 24 shkurt /ATSH-AA/ - Gjermania, Britania e Madhe dhe Franca i kërkuan Iranit të braktisë vendimin për pezullimin e zbatimit të Protokollit të...

AUSTRI – Grossi: Së shpejti një inspektim i dytë bërthamor në...

VJENË, 14 shtator /ATSH-AFP/ - Irani është i vendosur të lejojë një inspektim bërthamor nga jashtë për një vend të dytë të dyshuar, në...

SHBA – Uashingtoni mirëpret vullnetin e Pekinit për reduktimin e arsenalit...

UASHINGTON, 9 korrik /ATSH-AFP/- SHBA mirëpriti sot vullnetin e mirë të Pekinit, i cili njoftoi se është gati të diskutojë reduktimin e arsenaleve bërthamore në...

PARIS – Macron: Franca e ka zvogëluar arsenalin e saj bërthamor

PARIS, 7 shkurt /ATSH-AFP/ - Franca e ka pakësuar arsenalin e saj bërthamor, deklaroi sot presidenti, Emmanuel Macron duke mburrur bilancin shembullor të vendit...

FRANCË – Europianët fillojnë një procedurë kundër Teheranit për programin bërthamor

PARIS, 14 janar /ATSH-AFP/ - Tre vende europiane, nënshkruese të marrëveshjes bërthamore iraniane, Franca, Britania e Madhe dhe Gjermani, aktivizuan mekanizmin për zgjidhjen e...

EBA- Pritet të nisë nga funksionimi reaktori i parë bërthamor civil

ABU DABI, 13 janar /ATSH-AFP/- Reaktori i parë bërthamor civil i Emirateve të Bashkuara Arabe do të fillojë funksionimin pas disa muajsh, njoftuan sot...

RUSI – Putin kërkon rinovimin e traktatit “New Start” me SHBA-në

MOSKË, 5 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin deklaroi sot se dëshironte të rinovonte deri në fund të vitit me SHBA-në traktatin "New...

ARABIA SAUDITE – Këshilli i Ministrave denoncon mashtrimin e vazhdueshëm të...

RIAD, 12 nëntor /ATSH-AFP/ Këshilli i Ministrave sauditë, nën kryesinë e mbretit Salmane, kritikoi mashtrimin e vazhdueshëm të Iranit në lidhje me programin e...

IRAN- Rohani: Pa marrëveshjen bërthamore, vazhdojmë me pasurimin e uraniumit

TEHERAN, 9 maj  /ATSH-AA/ - Presidenti i Iranit, Hasan Rohani paralajmëroi se vendi i tij do të rrisë nivelin e pasurimit të uraniumit, nëse...

ENERGJI – Inteligjenca artificiale hyn edhe në fuzionin bërthamor

UASHINGTON, 28 prill /ATSH-ANSA/ - Inteligjenca artificiale fillon të përdoret edhe për studimin e fuzionit bërthamor, sipas një kërkimi të publikuar në revistën “Nature”. Ky...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA