Ballina Etiketimet Berat

Etiketim: Berat

Berat, banorët e fshatit Dushnik me infrastrukturë të re rrugore dhe...

TIRANË, 19 prill/ATSH/- Banorët e fshatit Dushnik, njësia administrative Otllak në Berat kanë tashmë rrugë të shtruara si dhe me ndriçim. Në zbatim të këtij...

Berat, vlerësohet arkitektja e rijetësimit të banesës historike

TIRANË, 18 prill/ATSH/- Bashkia e Beratit i akordoi sot arkitektes Eluerta Mehmetaj, çmimin për ruajtjen dhe promovimin e trashëgimisë kulturore 2019. Ky çmim iu dha...

FOTO/ Programi i shkëmbimit, 16 nxënës nga Prizreni njihen me traditën,...

TIRANË, 18 prill /ATSH/ - Në kuadër të programeve të shkëmbimit të nxënësve midis dy vendeve Shqipërisë dhe Kosovës, 16 nxënës të ardhur nga...

Berat, 600 pemë të reja në zonën pranë qendrës “Lira”

TIRANË, 15 prill/ATSH/ - Në vijim të aksionit për mbjelljen e pemëve, punonjësit e Drejtorisë së Bujqësisë dhe të Gjelbërimit të bashkisë së Beratit,...

Shtimi i sigurisë, policia e Beratit 21 procedime në një javë

TIRANË, 15 prill/ATSH/- Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Berat janë të angazhuara maksimalisht në parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Gjatë javës që lam...

FOTO/ 15 mijë turistë vizituan Beratin që nga janari

TIRANË, 14 prill/ATSH/- Qyteti i Beratit, një dëshmi e pasurisë dhe e diversitetit të trashëgimisë urbanistike dhe arkitektonike, tërhoqi në tre muaj e parë...

FOTO/ Berat, prefekti u lexon fëmijëve në bibliotekën e qytetit

TIRANË, 12 prill /ATSH/ - Në mjediset e bibliotekës “Vexhi Buharaja” po vijon zbatimi i projektit “Të lexojmë një përrallë”, ku për çdo javë...

Berat/ Miratohet projekti për restaurimin banesës Xali, monument kulture

TIRANË, 11 prill /ATSH/ - Pas përfundimit të ndërhyrjes emergjente në restaurimin e murit rrethues prej guri në banesën e familjes Xali në lagjen...

FOTO/ Berat, kthehet në identitet një tjetër banesë monument kulture

TIRANË, 8 prill /ATSH/ - Ka përfunduar ndërhyrja emergjente në restaurimin e murit rrethues të gurit i banesës së familjes Xali në lagjen Kala...

FOTO/ Përfaqësues të agjencive turistike zvicerane njihen me potencialet e Beratit

TIRANË, 6 prill /ATSH/ - Rreth 60 përfaqësues të agjencive turistike zvicerane, të cilët po udhëtojnë në të gjithë Shqipërinë për t’u njohur me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA