Ballina Etiketimet Bebe Rexha

Etiketim: Bebe Rexha

Dua Lipa dhe Bebe Rexha për herë të parë të nominuara...

TIRANË, 9 shkurt /ATSH/ - Grammy është çmimi më i madh që një këngëtar mund të marrë në industrinë muzikore. Dhe në 62-vjetorin e eventit...

Bebe Rexha, pjesë e filmit të animuar “Ugly Dolls”

TIRANË, 7 shkurt /ATSH/ - Bebe Rexha do jetë dublante e filmit të animuar "Ugly Dolls". Këngëtarja me origjinë shqiptare do të jetë dublante...

Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndalet

TIRANË, 10 janar /ATSH/ - Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndalet. Këngëtaret me origjinë shqiptare janë nominuar në iHeart Radio, respektivisht...

Bebe Rexha dhe Dua Lipa, dy vajzat shqiptare nominohen për “Grammy”

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH/ - Bebe Rexha dhe Dua Lipa kanë arritur një sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor ndërkombëtar. Dy vajzat shqiptare u nominuan...

Bebe Rexha në listën e këngëve më të dëgjuara të 2018

TIRANË, 6 dhjetor /ATSH/ - Platforma më e madhe muzikore, Billboard ka publikuar listën e 10 këngëve më të dëgjuara gjatë vitit 2018. Aty kryeson...

Rita Ora dhe Bebe Rexha, pjesë e një prej shfaqjeve më...

TIRANË, 2 nëntor /ATSH/ - Këngëtaret shqiptare me famë botërore, Rita Ora dhe Bebe Rexha do të performojnë në një nga shfaqjet më të...

Bebe Rexha me një tjetër rekord muzikor

TIRANË,25 tetor /ATSH/ - Këngëtarja Bebe Rexha ka një vit që po gëzon suksesin me “Meant to be”, që e solli në bashkëpunim me...

“American Music Awards” pushtohet nga tre shqiptare

TIRANË,9 tetor /ATSH/ - Përpara ceremonisë vjetore të American Music Awards, abc NEWS ka lajmëruar se kush do jenë yjet që do prezantojnë eventin...

MTV’s Video Music Awards, 3 yje shqiptare në konkurrim

TIRANË,20 gusht /ATSH/ - MTV’s Video Music Awards rikthehet mbrëmjen e sotme në Radio City Music Hall në New York. Padyshim që eventi i...

Bebe Rexha thyen rekord me ‘Meant To Be’

TIRANË,6 gusht /ATSH/ - Këngëtarja me orgjinë shqiptare Bebe Rexha ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor ndërkombëtar. Ylli i muzikës pop ka thyer...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA