Home Tags Be

Tag: be

BRUKSEL – BE përcakton sanksionet për luftën kundër armëve kimike

BRUKSEL, 15 tetor /ATSH-DPA/-  Këshilli i BE-së ka miratuar një regjim të ri masash kufizuese për të luftuar përdorimin dhe përhapjen e armëve kimike,...

LONDËR – Mosmarrëveshje pa fund BE-Londër mbi kufijtë irlandezë

LONDËR, 15 tetor /ATSH-ANSA/ - Londra po përpiqet të frenojë fjalët e përhapura mbi një marrëveshjeje tashmë të arritur midis Britanisë së Madhe dhe...

BRUKSEL – BE: Formimi i qeverisë boshnjake shumë i rëndësishëm

BRUKSEL, 12 tetor /ATSH-ANSA/-  Formimi i qeverisë së re në Bosnje-Hercegovinë është një mundësi për udhëheqësit politikë për të demonstruar angazhimin dhe vendosmërinë në...

ATHINË – Pavlopulos: Greqia pret që Shkupi të përmbushë angazhimet e...

ATHINË, 11 tetor /ATSH-ANA/ - Greqia përpiqet për marrëdhënie të mira fqinjësore dhe të miqësisë duke mbështetur perspektivën e anëtarësimit në NATO, me kusht...

BRUKSEL – Timmermans kandidati për të pasuar Juncker

BRUKSEL, 11 tetor /ATSH-AFP/ - Socialisti holandez, Frans Timmermans u regjistrua të mërkurën në garën për të pasuar drejtuesin e tij, Jean-Claude Juncker në...

Shqipëria të ndërmarrë vendime strategjike për negociatat e ardhshme

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1427324730734201/ TIRANË, 10 tetor /ATSH-Gjergji Mima/ - “Ka ardhur koha që Shqipëria të ndërmarrë vendime strategjike, të cilat do të kenë ndikim në gatishmërinë e...

BRUKSEL – Google apelon gjobën katër miliardë euro të BE-së

BRUKSEL, 10 tetor /ATSH-DPA/ - Google ka apeluar kundër gjobës rekord të Komisionit Europian prej 4,3 miliardë euro për shkelje të rregullave të konkurrencës...

Integrimi, Meta: Zbatim pa vonesë i 5 prioriteteve kyçe

TIRANË, 10 Tetor /ATSH/ - Domosdoshmëri zbatimi pa vonesë i 5 prioriteteve kyçe, të cilat kushtëzojnë vendimin e ardhshëm për çeljen e negociatave të...

Danielsson: Vijim i reformave dhe bashkëpunim i fortë rajonal

TIRANË, 10 Tetor /ATSH-Gjergji Mima/ -Reformat në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, ishin në qendër të diskutimit në takimin e sotëm mes...

GJERMANI – Industria: Marrëveshja e BE-së për CO2 rrezik për punësimin

BERLIN, 10 tetor /ATSH-AFP/ - Federata gjermane e industrisë së automobilave rriti sot kërcënimin e shkurtimeve të vendeve të punës, një ditë pas marrëveshjes...

MOST POPULAR

HOT NEWS