Ballina Etiketimet Be

Etiketim: be

COVID-19 – BE: Ka ardhur koha që vendet të heqin kufizimet...

BRUKSEL, 25 janar /ATSH-ANSA /- Ka ardhur koha për të shqyrtuar heqjen e masave shtesë të udhëtimit të vendosura nga një numër shtetesh anëtare...

KOMENT – BE u thotë lamtumirë hartave të infektimit, Green Pass...

BRUKSEL, 25 janar /ATSH-ANSA/ - Këshilli i Bashkimit Evropian miratoi sot rekomandimin për një qasje të koordinuar çka do të lehtësojë lëvizjen e lirë...

POLONI – Nis ndërtimi i barrierave në kufirin e jashtëm të...

VARSHAVË, 24 janar /ATSH-DPA/- Polonia do të fillojë ndërtimin e barrierave të përhershme në kufirin e jashtëm të BE-së me Bjellorusinë. “Puna do të nisë...

Spiropali pret ambasadorin e Spanjës: Konferenca e parë ndërqeveritare, hap i...

TIRANË, 24 janar /ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Spanjës në Shqipëri, Álvaro...

BRUKSEL – Von der Leyen: 1,2 miliardë euro paketa e re...

BRUKSEL, 24 janar /ATSH-ANSA/ - Bashkimi Evropian ka nisur një paketë e re ndihme financiare për Ukrainën me vlerë prej 1,2 miliardë eurosh, deklaroi...

Dita Ndërkombëtare e Arsimit, BE: 21 institucione arsimore të rindërtuara, 63...

TIRANË, 24 janar /ATSH-I. Vata/ Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri, në Ditën Ndërkombëtare të Arsimit deklaron se BE ka rindërtuar deri më tani...

KOMENT – PE shqyrton propozimet e qytetarëve për të ardhmen e...

STRASBURG, 23 janar /ATSH-ANSA/ - Pas disa muajsh që ishin njoftuar, propozimet e para të qytetarëve evropianë mbërritën në Parlamentin Evropian, propozime që tashmë...

COVID-19 – Von der Leyen: Jemi unikë, BE ka dhuruar 1,6...

BRUKSEL, 20 janar /ATSH-ANSA/ - Gjatë krizës së Covid-19, Bashkimi Evropian u ka dorëzuar qytetarëve të tij 1,2 miliardë doza vaksina dhe BE-ja ishte...

STRASBURG – Macron: T’i japim një perspektivë të sinqertë Ballkanit Perëndimor

STRASBURG, 19 janar /ATSH/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron deklaroi sot se ''BE duhet të rishikojë marrëdhëniet e saj me Ballkanin Perëndimor'' dhe ''t'u...

Lührmann: Gjermania angazhohet për nisjen sa më të shpejtë të bisedimeve

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Ministrja gjermane e Shtetit për Evropën dhe Klimën, Anna Lührmann, deklaroi sot se, Qeveria Federale angazhohet fuqishëm për një nisje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA