Ballina Etiketimet Bb

Etiketim: bb

Ekonomi me përfaqësues të BB në Tiranë: Bashkëpunim në projektet për...

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi zhvilloi sot një takim me e përfaqësuesit e Bankës Botërore në Tiranë. Ekonomi bëri...

BB: Shqipëria dhe Mali i Zi, rimëkëmbje më të madhe ekonomike...

TIRANË, 12 janar /ATSH/ Raporti i publikuar së fundmi nga Banka Botërore mbi perspektivën ekonomike për 2021, parashikon se ekonomia globale do të rritet...

BB: Rritja ekonomike e Shqipërisë për 2021 do të jetë 5.1%

TIRANË, 7 janar /ATSH/ Banka e Botërore parashikon se rritja ekonomike e Shqipërisë për 2021 do të jetë 5.1%. Në raportin e publikuar së fundi...

SHBA – Banka Botërore ul parashikimin e rritjes për vitin 2021

UASHINGTON, 5 janar /ATSH-AFP/ - Banka Botërore (BB) e uli sot parashikimin e saj të rritjes globale për 2021, duke e vlerësuar perspektivën ekonomike...

BB: Qytetarët shqiptarë po përfitojnë nga tregtia elektronike

TIRANË, 29 dhjetor /ATSH/ Banka Botërore bën të ditur se qytetarët shqiptarë po përfitojnë nga tregtia elektronike, sepse jo vetëm mund të zgjedhin një...

Siguria e digave/ Projekti i BB do të vijojë deri në...

TIRANË, 26 dhjetor /ATSH/ Projekti për sigurinë e digave që zbatohet në vendin tonë në bashkëpunim me Bankën Botërore, do të shtyjë me një...

Banka Botërore mbështet Shqipërinë për rimëkëmbjen ekonomike dhe rindërtim sa më...

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Banka Botërore do të ndihmojë Shqipërinë që të forcojë transparencën dhe qëndrueshmërinë e financave të veta, të zgjerojë burimet për rimëkëmbje e...

Shëndetësia në vitin 2021 do të përfitojë rreth 60.7 miliardë lekë...

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi sot se qeveria shqiptare ka siguruar një mbështetje buxhetore prej 3.7% të Prodhimit...

Sporteli i vetëm kombëtar/ Lehtësi për procedurat tregtare mes vendeve...

TIRANË, 2 dhjetor /ATSH/ Sporteli i vetëm kombëtar për shërbimet tregtare synon të rrisë efikasitetin e transportit mes vendeve të Ballkanit Perëndimor. Zyra e Bankës...

Shërbimet online/ Njësi të lëvizshme pilote në zonat rurale

TIRANË, 12 nëntor /ATSH/ Paralel me futjen e shërbimeve online, kërkesat e qytetarëve për shërbime janë dyfishuar pranë zyrave të ADISA-s që prej fillimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA