Ballina Etiketimet Bashkepunim

Etiketim: bashkepunim

EBA – Abu Dabi njofton një bashkëpunim hapësinor panarab

ABU DABI, 19 mars /ATSH-AFP/ - Njëmbëdhjetë shtete arabe, përfshirë Arabinë Saudite, Algjerinë, Marokun dhe Emiratet e Bashkuara Arabe ndërmorën sot një proces për...

Meta në Forumin e 7-të global të Bakusë: Të përkushtuar ndaj...

TIRANË, 14 mars /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ftuar në Forumin e 7-të Global të Bakusë, me temë: “Një Politikë e Jashtme e...

Berat, bashkëpunim mes pushtetit lokal dhe bizneseve

TIRANË, 5 mars/ATSH/-Këshilli Ekonomik i bashkisë së Beratit zhvilloi sot në mjediset e bashkisë takimin mbi forcimin e bashkëpunimit mes pushtetit lokal dhe bizneset. Në...

AUTOMJETE – BMW dhe Daimler bashkëpunojnë për makinat autonome

FRANKFURT, 28 shkurt /ATSH-AFP/ - Prodhuesit rivalë gjermanë të automjeteve BMW dhe Daimler, fabrikuesi i Mercedes-Benz, njoftuan sot nënshkrimin e një marrëveshjeje bashkëpunimi strategjike...

KAJRO – ”Huawei” krijon platformën e parë ”cloud” në Afrikë

KAJRO, 26 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjiganti kinez i telekomunikacionit ''Huawei'' dëshiron të krijojë platformën e parë të të dhënave ''cloud'', shërbimet informatike në Afrikë...

Shqipëri-Çeki, forcimi i bashkëpunimit edhe në kuadër të misionit Frontex

TIRANË, 25 shkurt ATSH/ - Forcimi i bashkëpunimit ndërmjet Shqipërisë dhe Çekisë ndikon në rritjen e sigurisë në rajon. Ambasadori i Shqipërisë në Republikën Çeke, Ilirian...

Gjirokastër/ Bashkëpunim ndërinstitucional për integrimin e komuniteteve rome dhe egjiptiane

TIRANË, 19 shkurt/ATSH/ - Prefekti i qarkut Gjirokastër, Astrit Aliaj ka zhvilluar ditën e sotme një takim me drejtues të institucioneve të rëndësishme vendore...

SHKUP – Zaev & Pappas: Epokë e re miqësie mes dy...

SHKUP, 19 shkurt /ATSH-ANA/ - Ministri grek i Politikave Dixhitale, Telekomunikacionit dhe Medias, Nikos Pappas ka diskutuar me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran...

Diplomatët: Bashkëpunimi, rruga e vetme për kapërcimin e luftës tregtare Kinë-SHBA

PEKIN, 12 shkurt /ATSH/ - Bashkëpunimi mbetet mundësia e vetme e duhur për Kinën dhe SHBA-në, të cilat mund të kapërcejnë vështirësitë në lidhjet...

Turqia dhe Serbia vazhdojnë thellimin e bashkëpunimit

BEOGRAD, 9 shkurt /ATSH-AA/  - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç në një bisedë telefonike të mbajtur dje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA