Ballina Etiketimet Bashkepunim

Etiketim: bashkepunim

Drejtoresha e HINA-s, Vojvodiç: Shqipëria po rritet, marrëdhënie speciale me ATSH

TIRANË, 1 mars /ATSH/ - Shoh se Shqipëria po rritet, ndërkohë vërej se shqiptarët janë njerëz të hapur, të sjellshëm dhe shumë të ngrohtë,...

FOKUS – Liderët globalë rrisin bashkëpunimin kundër krizës së COVID-19

MYNIH, 20 shkurt /ATSH-DPA/ - Drejtuesit botërorë rritën angazhimet e tyre në luftën kundër pandemisë duke përshpejtuar shtrirjen e vaksinave në mbarë botën mes...

GJERMANI – Merkel: Bashkëpunimi me Draghin shumë i rëndësishëm

BERLIN, 16 shkurt /ATSH-ANSA/ -  Kancelarja gjermane uroi kryeministrin e ri italian, Mario Draghi për marrjen e funksionit të tij, njoftoi zëdhënësi Steffen Seibert. "Ju...

SHBA – Biden: Pres me padurim bashkëpunimin me Draghin

UASHINGTON, 15 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Joe Biden përshëndeti kryeministrin italian, Mario Draghi në një mesazh në Twitter dhe theksoi se priste të...

MPJ: Gjermania investitori XI më i madh në Shqipëri

TIRANË, 30 janar/ATSH/- Me një fond prej 124,9 milion eurosh Gjermania do të mbështesë katër vitet në vijim investime në sektorët e energjisë, të...

BRUKSEL – Von der Leyen: Duhet bashkëpunim global e revolucionar për...

BRUKSEL, 11 janar /ATSH-ANSA/ - Europa është e gatshme të udhëheqë rrugën dhe shpresoj që të tjerët të na bashkohen në këtë përpjekje për...

“Hyundai” dhe “Apple” drejt një bashkëpunimi të mundshëm

ROMË, 10 janar /ATSH-ANSA/ - Prodhuesi i automjeteve “Hyundai” mund të jetë partneri i mundshëm për të mbështetur “Apple” në zhvillimin e makinës së...

TURQI – Erdogan: Bashkëpunim me të gjithë, për sa kohë respektohet...

ANKARA, 26 dhjetor /ATSH-AA/ - Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha sot se vendi i tij është i gatshëm të dialogojë dhe të bashkëpunojë...

ATHINË – SHBA dhe Greqia planifikojnë bashkëpunim në fushën e energjisë

ATHINË, 17 dhjetor /ATSH-ANA/ - Bashkëpunimi energjetik Greqi-SHBA mbizotëroi takimin e sotëm midis kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis dhe Sekretarit amerikan të Energjisë, Dan Brouillette. “Bashkëpunimi...

ANKARA – Di Maio: Italia dhe Turqia bashkëpunim më të madh...

ANKARA, 11 dhjetor /ATSH-AA/ - Ministri i Punëve të Jashtme i Italisë, Luigi Di Maio deklaroi se Turqia ka mundësi të mëdha për bashkëpunim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA