Ballina Etiketimet Basha

Etiketim: Basha

Rama, letër të dytë publike Lulzim Bashës

LETËR E DYTË PUBLIKE LULZIM BASHËS Zoti Kryetar, e mora reagimin Tuaj ndaj letrës së djeshme ende pa u “tharë boja” e saj dhe nuk jam...

Basha i përgjigjet Ramës

TIRANË, 23 maj /ATSH/ - Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se "demokracia kërkon që mosmarrëveshjet që nuk i zgjidh dot politika...

Basha përkujton revoltën kundër diktaturës në Qafë-Bari: E keqja qëndron akoma...

TIRANË, 22 maj /ATSH/ - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përkujtoi sot revoltën kundër diktaturës në Qafë-Bari. “35 vjet më parë, me 22 maj...

Basha për BBC World: Nga protestat asnjë polic i vetëm nuk...

TIRANË, 20 maj /ATSH/ - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se vendet anëtare të BE kanë dalë në përfundimin se progresi...

Basha në Londër: Pa shkëputur lidhjet e krimit me politikën s’mund...

TIRANË, 18 maj /ATSH/ - Gjatë vizitës në Westminster, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe delegacioni që e shoqëron, zhvilluan një takim me...

Basha me shqiptarët në Londër: Për demokraci janë këputur koka mbretërish

TIRANË, 17 maj/ATSH/- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi sot se pa pasur një parlament që është peng i votës së lirë, jo...

Kur Basha deklaronte se nuk do bënte kurrë aleancë me LSI

TIRANË, 17 maj/ATSH/- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar jo shumë kohë më parë se nuk do të krijonte aleancë me Lëvizjen...

Basha: PD modernizim sipas modeleve më të mira perëndimore

TIRANË, 17 Maj /ATSH/ -Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shprehur vendosmërinë për ta modernizuar Partinë Demokratike sipas modeleve më të mira perëndimore. Kryetari...

Zgjedhjet nuk shtyhen, nuk do lejojmë standardin që përpiqet të imponojë...

TIRANË, 16 maj/ATSH-A. Fortuzi/- Kryeministri Edi Rama tha se zgjedhjet lokale do të mbahen në 30 qershor, pasi kjo është data e dekretuar e...

Situata politike, Gjoni: Zgjidhja, ndryshimi i sistemit zgjedhor

TIRANË, 16 maj /ATSH/ - Deputeti Ralf Gjoni në fjalën e tij në Kuvend pyeti sot kreun e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA