Ballina Etiketimet Barnier

Etiketim: barnier

BRUKSEL – Takim Frost-Barnier për të shpëtuar negociatat postBrexit

BRUKSEL, 20 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryenegociatorët e BE-së dhe BM-së u takuan sot në një përpjekje për të kapërcyer bllokimin në bisedimet për marrëveshjen...

BRUKSEL – Barnier: Çasti i së vërtetës për marrëveshjen postBrexit

BRUKSEL, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Negociatori i Bashkimit Europian, Michel Barnier theksoi sot se diskutimet mes Brukselit dhe Londrës për marrëdhënien e tyre të...

LONDËR – Barnier: Fundi i negociatave postBrexit pas arritjes së një...

LONDËR, 14 dhjetor /ATSH-AFP/ - Fundi i negociatave me Britaninë e Madhe do të jetë kur ne do të arrijmë një marrëveshje si për...

BRUKSEL – Barnier: BE nuk do të sakrifikojë kurrë të ardhmen...

BRUKSEL, 8 dhjetor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian nuk do të sakrifikojë kurrë të ardhmen e tij për të arritur një marrëveshje post-Brexit me koston...

BRUKSEL – Barnier: Ende nuk janë përmbushur kushtet për një marrëveshje...

BRUKSEL, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kushtet për një marrëveshje post-Brexit mes BE-së dhe Britanisë së Madhe nuk janë përmbushur për shkak të mosmarrëveshjeve të...

BRUKSEL – Barnier: Kam dalë nga karantina, mund të fillojmë bisedimet...

BRUKSEL, 27 nëntor /ATSH-ANSA/ - Në përputhje me rregullat belge, ekipi im dhe unë nuk jemi më në karantinë dhe negociatat fizike mund të...

BRUKSEL – Barnier: Mbeten ende shumë paqartësi për Brexit

BRUKSEL, 23 nëntor /ATSH-ANSA/ - Pas diskutimeve teknike të kësaj fundjave, negociatat online me David Frost dhe ekipet tona do të vazhdojnë, shkruan negociatori...

BM – Frost: Nuk e ndryshojmë pozicionin tonë ndaj BE-së për...

LONDËR, 16 nëntor /ATSH-ANSA/ - Londra nuk do ta ndryshojë pozicionin e saj në negociatat e vazhdueshme me Bashkimin Europian për Brexit, deklaroi negociatori...

BRUKSEL – Barnier: Londra të shfrytëzojë në maksimum kohën e mbetur...

BRUKSEL, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Negociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier i bëri thirrje sot Britanisë së Madhe të shfrytëzoje sa më shumë...

BRUKSEL – Barnier: BE e gatshme për të negociuar marrëdhëniet postBrexit

BRUKSEL, 19 tetor /ATSH-AFP/ - Kryenegociatori europian, Michel Barnier tha sot në një telefonatë me homologun e tij britanik, David Frost, se BE mbetet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA