Ballina Etiketimet Banke

Etiketim: banke

BREXIT – Rreth 170 miliardë euro të zhvendosura në Francë në...

PARIS, 19 janar /ATSH-AFP/ - Rreth 2 500 punonjës dhe të paktën 170 miliardë euro pasuri janë zhvendosur tashmë në Francë në fund të...

TURQI – Banka Qendrore rrit normat e interesit

STAMBOLL, 24 dhjetor /ATSH-AA/ - Banka Qendrore e Turqisë njoftoi sot rritjen e normës së interesit me dy pikë përqindjeje, mbi pritshmëritë e tregut.  Norma...

TURQI – Banka Qendrore rrit normat e interesit

ANKARA, 19 nëntor /ATSH-AA/ - Banka Qendrore e Turqisë ka rritur normën e saj të interesit, e njohur po ashtu si norma e politikës...

MADRID – Banka e Spanjës parashikon rënie të PBB-së nga 6,6%...

MADRID, 20 prill /ATSH-AFP/ - Banka e Spanjës njoftoi sot se parashikonte një rënie nga 6,6% në 13,6% të Prodhimit të Brendshëm Bruto të...

KINË – HSBC shkurton 35 000 vende pune pas rënies së...

HONG KONG, 18 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjiganti bankar HSBC zbuloi sot projektet për riorganizim radikal duke përfshirë dhe largimin nga puna të 35 000...

RUSI – Ministria e Financave blen bankën shtetërore “Sberbank”

MOSKË, 12 shkurt /ATSH-DPA/ - Banka më e madhe shtetërore e Rusisë, Sberbank, është në proces blerjeje nga ministria e Financave, njoftuan sot mediet...

LIBAN – Banka Qendrore hetim mbi transfertat e parave jashtë vendit

BEJRUT, 26 dhjetor /ATSH-AFP/ - Guvernatori i Bankës Qnedore libaneze njoftoi sot se do të hetonte mbi transfertat e mundshme të parave jashtë vendit,...

GJERMANI – Bundesbank: Ekonomia mbetet e ngadaltë

BERLIN, 19 nëntor /ATSH-ANSA/ - Ekonomia gjermane mbetet e ngadaltë, sipas parashikimeve të Bundesbank, që parasheh konfirmimin e trendit aktual edhe për festat e...

FRANCË – Bankat europiane në punë për një zgjidhje paneuropiane të...

PARIS, 5 nëntor /ATSH-AFP/ Njëzet banka europiane po punojnë për krijimin e një sistemi paneuropian pagesash, që mund të funksionojë në Europë pa Visa,...

HUNGARI – Një bankë misterioze ruse shqetëson opozitën dhe SHBA-në

BUDAPEST, 29 tetor /ATSH-AFP/ - Hapja në Budapest e një banke, që dyshohet të jetë degë e shërbimeve sekrete ruse, ka ngjallur shqetësimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA