Ballina Etiketimet Balluku

Etiketim: Balluku

Aeroporti i Vlorës, tuneli i Llogorasë, Korridori Blu, parqet fotovoltaike e...

TIRANË, 12 prill /ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku, vlerësoi aeroportin e Vlorës, tunelin e Llogorasë, Korridorin Blu nga Murriqani në Kakavijë...

Orikum-Dukat, segmenti i radhës i gjerdanit infrastrukturor në jug të vendit

TIRANË, 12 prill/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku publikoi sot pamje nga kantieri i ndërtimit të rrugës Orikum-Dukat, ndërsa bën të ditur...

Balluku inspekton punimet në aksin rrugor Orikum-Dukat, lidh bypass-n e Vlorës...

TIRANË 11 prill/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku inspektoi ecurinë e punimeve në aksin rrugor Orikum-Dukat, ku po punohet paralelisht në të...

Trafiku ajror vijon normalisht në aeroport/ Balluku: Të gjithë kontrollorët janë...

TIRANË, 10 prill /ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku tha sot se trafiku ajror në Aeroportin Ndërkombëtar "Nënë Tereza” vijon normalisht. Gjatë një...

Aeroporti i Kukësit në procesin e marrjes së licencës ndërkombëtare, gati...

TIRANË, 10 prill /ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku  tha se “Aeroporti i Kukësit ka marrë licencën kombëtare dhe është në proces...

Punimet tek sheshi “Shqiponja”/ Balluku: Për 6 muaj u ndërtuan dy...

TIRANË, 10 prill /ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku tha se "brenda një periudhe 6-mujore në sheshin "Shqiponja" në Tiranë janë ndërtuar...

Veliaj me ministren Balluku në Kombinat: Do jetë qyteti i ëndrrave

TIRANË, 10 prill/ATSH/- Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku fushatën e saj për zgjedhjet e 25 Prillit po e zhvillon në Kombinat, një...

Balluku: Në këto momente trafiku ajror në Rinas ofrohet ekskluzivisht nga...

TIRANË, 9 prill /ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku bëri të ditur se, "në këto momente trafiku ajror në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë...

Albcontrol në normalitet të plotë, plani i pengmarrjes dështoi / Balluku:...

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se Albcontrol është rikthyer në normalitet të plotë. Sipas ministres Balluku, kontrollorët janë...

Operimet në aeroportin e Rinasit dhe në hapësirën ajrore shqiptare kthehen...

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar “NënëTereza” rinisën sot, pas një bllokimi prej më shumë se 2 ditësh, për shkak të ndalimit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA