Ballina Etiketimet Ballkani

Etiketim: Ballkani

Palmer: Interesat e SHBA-ve në Ballkan mbeten të pandryshuara

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Interesat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Ballkanin Perëndimor janë të qëndrueshme dhe strategjia e tyre ndaj këtyre vendeve në...

SHBA – Biden: Ballkani Perëndimor ndër prioritetet e mia

UASHINGTON, 24 nëntor /ATSH-ANSA/ - Edhe Ballkani Perëndimor do të jetë një ndër prioritetet e administratës së re amerikane, sipas një telefonate që presidenti...

FOKUS – BE paraqet metodën e re të zgjerimit

BRUKSEL, 3 shkurt /ATSH/ - Bashkimi Europian shpreson se do të njihet me vështirësitë që do të hasen në të ardhmen, kur Komisioni Europian...

Tusk i drejtohet Macron: Nuk do të ketë Europë sovrane pa...

TIRANË, 14 nëntor /ATSH/ Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk ka theksuar se nuk do të ketë Europë sovrane pa Ballkan të qëndrueshëm dhe...

BRUKSEL – Von der Leyen: Ballkani Perëndimor një nga prioritetet e...

BRUKSEL, 11 shtator /ATSH-MIA/- Presidentja e sapoemëruar e KE-së, Ursula von der Leyen deklaroi se Ballkani Perëndimor do të ishte një ndër prioritetet kryesore...

Europa ka nevojë për Ballkanin

TIRANË, 17 qershor /ATSH/ - Caroline de Gruyter në një artikull për NRC Handelsblad thekson se Europa ka nevojë për Ballkanin Perëndimor. Ajo vë theksin...

STRASBURG- Kurz: Zgjidhja e çështjes së emrit të Maqedonisë e rëndësishme...

STRASBURG, 15 janar /ATSH-ANSA/- Kancelari austriak, Sebastian Kurz, nga foltorja e Parlamentit Europian, përshëndeti kthimin e Ballkanit Perëndimor në qendrën e preokupimit europian dhe...

BEOGRAD – Kukan: Largimi i Merkelit pa pasoja për zgjerimin e...

BEOGRAD, 30 tetor /ATSH-DPA/ - Për eurodeputetin Eduard Kukan, tërheqja e njoftuar nga politika e kancelares Angela Merkel nuk do të ketë pasoja negative...

STRASBURG – Juncker: Ta marrim Ballkanin Perëndimor në gjirin tonë

STRASBURG, 12 shtator  /ATSH-ANSA/ - Duhet të përcaktojmë në mënyrë përfundimtare përfshirjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor pasi përndryshe, të tjerët do të marrin...

BRUKSEL – Kurz: Europa kompletohet vetëm me anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor...

BRUKSEL, 11korrik /ATSH-ANSA/ - Europa do të jetë e plotë kur të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor do të jenë pjesë e Bashkimit Evropian,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA