Ballina Etiketimet Ballkan

Etiketim: Ballkan

Raporti import-eksport është sot 1 me 3, në treg ka më...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Kryeministiri Edi Rama u shpreh sot në një studio televizive se Shqipëria me Partinë Socialiste do të jetë kampione e Ballkanit...

”Financial Times”: Ballkani hedh sytë nga Rusia dhe Kina për vaksina

TIRANË, 2 shkurt /ATSH/ - Ndërsa mllefi ka përfshirë Bashkimin Europian për vonesat lidhur me procesin e vaksinimit kundër koronavirusit, Serbia ka ecur shpejt...

Associated Press: Ballkanasit ndihen të braktisur, ndërsa BE vazhdon vaksinimin

SARAJEVË, 19 janar /ATSH/ - Kur mijëra njerëz në të gjithë Bashkimin Europian filluan të ngrenë mëngët për të marrë një vaksinë për koronavirusin,...

GREQI – Cipras: Ka ardhur koha të bëjmë histori në Ballkan

ATHINË, 16 dhjetor /ATSH-MIA/ – Nëse Marrëveshja historike e Prespës na mëson ndonjë gjë, është koha të bëjmë histori në Ballkan, në vend që...

FA në stërvitjen e NATO-s/ Xhaçka: Na nderuan me aftësitë e...

TIRANË, 29 shtator/ATSH/ Forcat e Armatosura shqiptare kanë marrë pjesë në stërvitjen e NATO-s "Carpathian Eagle 20" në Cincu të Rumanisë, ku kanë treguar...

BRUKSEL- BE: Të hapen kufijtë për vendet e Ballkanit Perëndimor

BRUKSEL, 11 qershor /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian rekomandoi sot rihapjen e kufijve të jashtëm të BE-së nga 1 korriku për qytetarët nga Ballkani Perëndimor. Ai u...

BRUKSEL – Varhelyi: Ballkani Perëndimor një sfidë dhe një përparësi e...

BRUKSEL, 10 qershor /ATSH-MIA/ - Komisioneri europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi deklaroi se Ballkani Perëndimor është një sfidë dhe një përparësi e madhe për...

COVID-19 – Varhelyi: BE dhe Ballkani Perëndimor të punojnë së bashku...

BRUKSEL, 19 maj /ATSH-MIA/ - Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi theksoi sot se Ballkani Perëndimor dhe BE duhet të punojnë së bashku që...

ZAGREB – BE siguron Ballkanin Perëndimor për të ardhmen europiane

ZAGREB, 7 maj /ATSH-AFP/ - Drejtuesit e BE-së siguruan partnerët e Ballkanit Perëndimor për misionin e tyre për t'iu bashkuar familjes europiane me kusht...

FOKUS – Mes pandemisë, BE kërkon të sigurojë Ballkanin Perëndimor...

ZAGREB, 5 maj /ATSH-AFP/ - Drejtuesit e BE-së do të përpiqen të sigurojnë Ballkanin Perëndimor për të ardhmen e tyre europiane dhe t'u tregojnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA