Ballina Etiketimet Ballkan

Etiketim: Ballkan

MOTI – Ballkani nën alarm për përmbytje

BEOGRAD, 13 maj /ATSH-ANSA/ - Një valë intensive me reshje të dendura dhe erëra të forta, po godet që nga mbrëmja e djeshme rajone...

Shqipëria, e angazhuar në luftën kundër armëmbajtjes së paligjshme dhe trafikimit

TIRANË, 6 maj/ATSH/ - Qeveria shqiptare e angazhuar në luftën kundër armëmbajtjes së paligjshme dhe trafikimit. Këtë garantoi sot, zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda, që...

FOKUS – Papa Françesku në Ballkan për të nderuar Nënë Terezën...

ROMË, 5 maj /ATSH-DPA/ - Papa Françesku filloi sot një udhëtim tre ditor në Bullgari dhe Maqedoni të Veriut, ku pritet të bëjë hapje...

Hahn: Të hapen negociatat për Shqipërinë, Reforma në Drejtësi ekzemplare

BRUKSEL, 26 prill /ATSH/ - Komisioneri europian, Johanes Hahn shprehet i bindur se në fund të muajit Maj Komisioni Europian do të paraqesë një...

Renunciamos y Viajamos: Të magjepsur nga Shqipëria, xhevahiri i Ballkanit

TIRANË, 21 prill /ATSH/ - Blogerët e njohur kolumbianë, Lina dhe Andres i kanë kushtuar një reportazh fantastik Shqipërisë, pasi e përshkuan atë nga...

FOKUS – Hahn: Shqipëria dhe MV meritojnë integrimin në BE

BRUKSEL, 12 prill /ATSH/ - Bashkimi Europian ka qenë i angazhuar fuqishëm në Ballkanin Perëndimor dhe ka mbështetur të ardhmen e tij sikur të...

Integrimi në BE, Hahn: Të mbajmë zotimin dhënë Ballkanit

UASHINGTON, 11 prill /ATSH/ - Komisioneri Europian për Politikat e Fqinjësisë dhe Negociatat për Zgjerim, Johannes Hahn u takua me partnerët ndërkombëtarë në Uashington...

FOTO/ Banesa Llavda në Berat do “udhëtojë” në gjithë Ballkanin

TIRANË, 14 mars /ATSH/ - Banesa Llavda sot Muzeu Etnografik, Berat do të “udhëtojë” në gjithë Ballkanin. Kjo falë studentit shqiptar Marildo Bacelli i...

FOKUS – Austria forcon bashkëpunimin ekonomik me Ballkanin

VJENË, 15 janar /ATSH-APA/ - Austria planifikon të rrisë bashkëpunimin e saj tashmë të fortë me vendet e Ballkanit, thuhet në një deklaratë të Dhomës...

FOKUS – Dëbora krijon probleme në Malin e Zi dhe Bosnje

BEOGRAD, 15 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Dëbora e rënë me bollëk ka krijuar probleme me qarkullimin në rajonin e Ballkanit, në veçanti në Malin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA