Ballina Etiketimet Balla

Etiketim: Balla

Balla i përgjigjet Spahos: Rama, dakord me Vetingun e politikanëve

TIRANË, 6 shtator/ATSH/ - Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, reagoi sot ndaj deklaratës së deputetit të Partisë Demokratike, Edmond Spaho,...

Balla: Librat falas për fëmijët, hap i madh përpara

TIRANË, 6 Shtator /ATSH/ -“Këtë vit, për herë të parë, ne mundëm që arsimi fillor, pra nga klasa e I-IV të mund të marrë...

Librazhd, mensë sociale për familjet në nevojë

TIRANË, 30 Gusht /ATSH/ -Për herë të parë Bashkia e Librazhdit, me ndihmën e donatorëve shqiptarë e të huaj, ka ngritur një mensë sociale...

Rilindja Urbane, rikonstruktohet një nga arteriet më të rëndësishme në Elbasan

TIRANË, 22 gusht/ATSH/ Kantieri i Rilindjes Urbane të Elbasanit është shtrirë në një prej arterieve më të rëndësishme lidhëse të dy lagjeve më të...

Balla me deputetët e Bundestagut, inkurajohet lehtësimi i marrjes së vizave...

TIRANË, 21 gusht/ATSH-Maela Marini/ Gjermania do të shohë mundësinë e lehtësimit të procesit të marrjes së vizave të punës për shtetasit shqiptarë me kontrata të...

Itali-Shqipëri, forcim i bashkëpunimit ekonomik

TIRANË, 10 gusht/ATSH/ Forcimi i mëtejshëm i bashkëpunimit ekonomik mes Shqipërisë dhe Italisë , e veçanërisht me rajonin e Pulias ishte në fokus të vizitës...

Balla: Bojkoti i opozitës pa arsye, institucionet e reja të Drejtësisë,...

TIRANË, 23 korrik/ATSH/-Kryetari i grupit parlamentar i PS-së, Taulant Balla në një prononcim për mediat, jashtë ambienteve të Kuvendit pas përmbylljes së seancës, ka...

Deputeti gjerman: KE dhe BE mbështesin integrimin e Shqipërisë

TIRANË, 17 Korrik /ATSH-Gjergji Mima/ -Shqipëria duhet të vijojë rrugën e reformave. Deputeti gjerman Frank Schwabe, kryetar i Grupit Social Demokrat në Asamblenë Parlamentare të...

Reforma në Drejtësi dhe Vetingu po japin rezultate çdo ditë

TIRANË, 13 Korrik /ATSH/ - Reforma në Drejtësi dhe Vetingu i gjyqtarëve dhe prokurorëve po japin rezultate çdo ditë. Kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant...

Balla: Financimi rus zyrtarisht nën hetim amerikan, Basha të japë sqarime

TIRANË, 12 Korrik /ATSH/ - Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Taulant Balla kërkoi sot nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA