Ballina Etiketimet Baerbock

Etiketim: baerbock

FOKUS – Baerbock: Të mos harrojmë kurrë atë që Gjermania u...

BERLIN, 20 janar /ATSH-ANSA/ - Nuk do ta harrojmë kurrë se çfarë Gjermania u shkaktoi hebrenjve, ishin fjalët e ministres së Jashtme gjermane, Annalena...

GJERMANI- Baerbock: Bisedimet NATO-Rusi duhet të vazhdojnë pavarësisht “asnjë sinjali konkret”

BREST, 18 janar /ATSH-DPA/- Bisedimet me Rusinë duhet të vazhdojnë pavarësisht mungesës së progresit deri më tani, deklaroi ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock...

RUSI- Lavrov-Baerbock: Dialogu Berlin-Moskë, i domosdoshëm

MOSKE, 18 janar /ATSH-DPA/- Marrëdhëniet e ngurta dypalëshe midis Gjermanisë dhe Rusisë janë të nevojshme, përsëritën ministrat pëkatës të Jashtëm të dy vendeve që...

FOKUS – Blinken & Baerbock: Front i përbashkët nëse Rusia pushton...

UASHINGTON, 6 janar /ATSH-DPA/ - Uashingtoni dhe Berlini treguan një front të bashkuar në mbështetje të Ukrainës, thanë zyrtarët nga të dy vendet gjatë...

GJERMANI – Baerbock: Rusia u vetëpërjashtua nga G7-a

BERLIN, 30 dhjetor /ATSH-ADPA/ - Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock deklaroi se nuk e sheh Rusinë t'i bashkohet Grupit të Shtatë vendeve të...

Lë punën për karrierën politike të bashkëshortes!

BERLIN, 29 dhjetor /ATSH-DPA/ - Bashkëshorti i ministres së re të Jashtme gjermane, Annalena Baerbock ka hequr dorë nga karriera e tij politike për...

PORTRET – Annalena Baerbock e gjelbra që kërkon fillimin e ri

BERLIN, 26 shtator /ATSH-DPA/ - Si adoleshente, Annalena Baerbock ishte një atlete premtuese, ndërkohë që disiplina e saj më e parapëlqyer edhe sot është...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA