Ballina Etiketimet AZHBR

Etiketim: AZHBR

Pikë moderne grumbullimi e fruta-perimeve në Korçë me mbështetjen e AZHBR-së/...

TIRANË, 1 mars /ATSH/ Me mbështetjen e fondeve të akorduara nga AZHBR përmes programit IPARD II, Ajazi, një fermer në rrethin e Korçës, ka...

Thirrja e tretë e IPARD II, financon 60% të investimit/AZHBR apel...

TIRANË, 25 janar /ATSH/ Sot është dita e fundit e afatit të aplikimeve në thirrjen e tretë të Programin IPARD II. Agjencia e Zhvillimit Bujqësor...

Modernizoi impiantet e përpunimit me mbështetjen e AZHBR/ Fabrika në Boboshticë...

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Tani rreth 1000 blegtorë të zonës së Korçës kanë një vend të sigurt për qumështin e tyre në fabrikën "Shaka" Boboshticë,...

Skema Kombëtare 2020/ Mbështetje për 1450 bletërritësit që aplikuan për subvencion

TIRANË, 15 janar /ATSH/- Drejtoresha e Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural, Frida Krifca në një takim me drejtuesit Pëllumb Aleksi dhe Ervis Mema...

Përfitues i Skemës Kombëtare/ Fabrika me teknologji moderne në Boboshticë, mbledh...

TIRANË, 13 janar /ATSH/ Rreth 1000 blegtorë të zonës së Korçës e çojnë të sigurt qumështin e tyre në fabrikën "Shaka" në Boboshticë, e...

Skema Kombëtare e mbështetjes në Bujqësi/ Mbi 2400 hektarë më shumë...

TIRANË, 6 janar /ATSH/ Mbështetja financiare e qeverisë përmes Skemës Kombëtare të mbështetjes në Bujqësi 2020 ka dhënë impakt të drejtpërdrejtë në rritjen e...

Përfitues të subvencioneve nga AZHBR për 4 vite/ Flora dhe Dritani...

TIRANË, 5 janar /ATSH/ Flora dhe Dritan Hoxha nga Kavaja, prej kohësh me profesion bletërritës, e kanë nisur aktivitetin me 10 koshere bletë dhe...

IPARD II/ 371 fermerë dhe agopërpunues, 162 milionë euro investime gjatë...

TIRANË, 4 janar/ATSH/ 371 fermerë dhe agropërpunues aplikuan për grante në programin IPARD II, për 162 milionë euro investime gjatë vitit 2020. Agjencia e Zhvillimit...

Përftues i subvencioneve nga AZHBR për dy vite/ Alfredi shtoi fermën...

TIRANË, 28 dhjetor /ATSH/ Alfred Pepa, nga fshati Rrilë në Lezhë, me mbështetjen financiare nga Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural ka shtuar nga...

Mbështetja e AZHBR-së për bujqësinë/ Nga tregtar me arka në eksportues...

TIRANË, 22 dhjetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka sjellë sot në vëmendje rastin e Belisarit që është një prej rreth 54 mijë shembujve të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA