Ballina Etiketimet Axhenda

Etiketim: axhenda

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 31/3/2018

PEKIN – Stacioni hapësinor kinez “Tiangong-1” përgatitet të kryejë një hyrje të pakontrolluar në atmosferën tokësore. KEMBRIXH  - Zhvillohet ceremonia mortore e fizikanit Stephen Hawking. VATIKAN...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 30/03/2018

VJENË (Austri) - Ndërmjetësuesi i Kombeve të Bashkuara, Matthew Nimetz takon ministrat e Punëve të Jashtme të Greqisë dhe Maqedonisë në përpjekje të zgjidhjes...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 29/3/2018

PANMUNXHOM – Takim i nivelit të lartë mes dy koreve në fshatin kufitar të Panmunxhomit në kuadër të një samiti që parashikohet në prill...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 28/03/2018

HONG KONG (Kinë) - Edicioni i gjashtë lokal i Panairit ndërkombëtar i artit kontemporan Art Basel. TOKIO (Japoni) - Vizitë zyrtare në Japoni i ministres...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/3/2018

TOKIO (Japoni) - Vizitë zyrtare në Japoni e ministres kanadeze të Punëve të Jashtme, Chrystia Freeland​. HONG KONG (Kinë) - Edicioni i gjashtë i panairit...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/3/2018

VARNA – Mbledhje mes krerëve të Bashkimit Europian dhe presidentit turk Erdogan për të biseduar mbi marrëdhëniet mes BE-së dhe Turqisë. MOSKË – Presidenti rus,...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/3/2018

LONDËR – Zhvillohet fluturimi i parë pa ndalesa mes Australisë dhe Britanisë së Madhe. TOKIO – Vizitë e ish-presidentit amerikan, Barack Obama në Japoni. AÇKHABAD –...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/03/2018

HANOI (Vietnam) - Presidenti koreano-jugor, i cili ndodhet në një vizitë në Vietnam, do të takohet me homologun vietnamez, Tran Dai Quang dhe shefin...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/03/2018

RANGUN (Birmani) - Seancë tjetër dëgjimore paraprake për dy gazetarët e "Reuters", arrestuar për hetimet e kryera mbi masakrën e 10 rohingyas nga ushtria...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/3/2018

LONDËR – Kryeministrja britanike, Theresa May mbledh sërish Këshillin e Sigurisë Kombëtare për të diskutuar për çështjen e ish-agjentit të helmuar rus. BRUKSEL – Ministrat...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA