Ballina Etiketimet Axhenda

Etiketim: axhenda

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 01/3/2021

PARIS (Francë) - Vendim nën këshillim në gjyqin e ish-presidentit Nicolas Sarkozy në gjyq për korrupsion në çështjen "përgjimi". GJENEVË (Zvicër) - Konferencë e donatorëve,...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 28/02/2021

LOS ANXHELES (SHBA) - Ceremonia e çmimeve Golden Globes 2021. ORLANDO (SHBA) - Fjalimi i parë i Donald Trump që prej largimit nga Shtëpia e...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/02/2021

HUSTON (SHBA) - Biden do të shkojë në Teksas pas valës të të ftohtit. UASHINGTON (SHBA) - Votimi i parë në Kongresin amerikan për planin...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/02/2021

BRUKSEL (Belgjikë) - Samit i jashtëzakonshëm europian në videokonferencë, kushtuar shëndetësisë dhe çështjeve për mbrojtjen dhe sigurinë. PEKIN (Kinë) - Fjalim i presidentit, Xi Jinping...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/02/2022

GJENEVË (Zvicër) - Kreu i diplomacisë amerikane, Antony Blinken shprehet para Këshillit të të Drejtave të Njeriut të OKB-së. UASHINGTON (SHBA) - Seancat e para...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/02/2021

UASHINGTON (SHBA) - Seancat e para të Senatit mbi shkeljet e sigurisë gjatë sulmit vdekjeprurës në Capitol Hill. KOMBET E BASHKURA (SHBA) - Videokonferencë për...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/02/2021

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) - Fjalim i sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken në konferencën e OKB-së për çarmatimin. AUSTRALI - Fillimi i fushatës së...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/02/2021

MOSKË (Rusi) - Verdikti për një proces gjyqësor për shpifje kundër opozitarit Navalny. TEHERAN (Iran) - Vizitë e drejtorit të AIEA Grossi. BANGKOK (Tajlandë) - Votim...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/02/2021

LONDËR (Britani e Madhe) - Takim virtual i drejtuesve të vendeve të G7-s. KALAMAZOO (SHBA) - Presidenti Biden viziton një uzinë të Pfizer pët prodhimin...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/02/2021

HONG KONG (Kinë) - Seancë e re dëgjimore për lirimin me kusht të Jimmy Lai. BRUKSEL (Belgjikë) - Takim i ministrave të Mbrotjes së NATO-s...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA