Ballina Etiketimet Axhenda

Etiketim: axhenda

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 12/3/2021

UASHINGTON (SHBA) - Samit me Joe Biden dhe kryeministrat australian, indian dhe japonez. ROMË (Itali) - Viizitë e sekretarit të Shtetit për Çështjet Europiane, Clement...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 11/3/2021

UASHINGTON (SHBA) - Fjalim i presidentit Biden për një vjetorin e kufizimeve lidhur me COVID-19. AUSTIN (SHBA) - Heqja e mbajtjes së detyrueshme të maskës...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09/3/2021

LONDËR (Britani e Madhe) - Vizitë e të dërguarit special të presidentit Biden për klimën, John Kerry. LONDËR (Britani e Madhe) - Nominimet për Bafta,...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 08/3/2021

BOTË - Dita ndërkombëtare e të drejtave të grave. LOS ANXHELES (SHBA) - Publikimi në CBS i intervistës së Princit Harry dhe bashkëshortes së tij,...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 07/3/2021

LONDËR (Britani e Madhe) - Fjalim televiziv i mbretëreshës Elizabeth II. IRAK - Vizitë historike e papa Françeskut, e para jashtë vendit që prej fillimit...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 06/3/2021

IRAK - Vizitë historike e papa Françesku, vizita e parë jashtë vendit që prej fillimit të pandemisë. HONG KONG (Kinë) - Prokurorët bëjnë apel për...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 05/3/2021

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) - Takim me dyer të mbyllura të Këshillit të Sigurimit mbi Birmaninë. IRAK - Vizitë historike e papa Françeskut, vizita e...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 04/3/2021

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) - Takim me dyer të mbyllura të Këshillit të Sigurimit mbi situatën humanitare në Tigré, në Etiopi. BOTË - Dita botërore...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/3/2021

NJU JORK (SHBA) - ExxonMobil prezanton strategjinë e zhvillimit dhe mbi klimën gjatë ditës së investitorëve. PARIS (Francë) - Paradë mode për femra. PARIS (Francë)...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 02/3/2021

BRUNEI - Takim në internet i ministrave të Punëve të Jashtme të Asean për Birmaninë. UASHINGTON (SHBA) - Kreu i FBI, Christopher Wray dëgjohet në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA