Ballina Etiketimet Axhenda

Etiketim: axhenda

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/10/2021

BOTA - Dita e Kombeve të Bashkuara. TOKIO (Japoni) - Lehtësimi i orarit të mbylljes për baret dhe restorantet. BERLIN (Gjermani) - Konferenca Ndërkombëtare për Shëndetin. UZBEKISTAN...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/10/2021

PARIS (Francë) - 30-vjetori i nënshkrimit të marrëveshjes së paqes në Kamboxhia. TUNIZ (Tunizi) - 10-vjetori i zgjedhjes së asamblesë kushtetuese. IRAN - Rihapja e kufijve...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/10/2021

GJENEVË (Zvicër) - Takimi i komitetit të urgjencës të OBSH-së për COVID-19. BERLIN (Gjermani) - Manifestime për klimën. KIEV (Ukrainë) - Hyjnë në fuqi kufizimet e...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/10/2021

UELLINGTON (Zelanda e Re) - Kryeministrja Ardern paraqet planin e saj të heqjes së bllokimit antiCOVID-19. BRUKSEL (Belgjikë) - Samiti i Këshillit Evropian. AMSTERDAM (Holandë) -...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/10/2021

MOSKË (Rusi) - Takim ndërkombëtar për Afganistanin me talebanët. BRAZILIA (Brazil) - Prezantimi i raportit përfundimtar të Komisionit Parlamentar që heton menaxhimin e pandemisë nga...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/10/2021

SEUL (Koreja e Jugut) - Ekspozita Ndërkombëtare e Mbrojtjes dhe Hapësirës Ajrore ADEX . SINGAPOR - Heqja e karantinës për udhëtarët e vaksinuar. KIEV (Ukrainë) -...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/10/2021

GJENEVË (Zvicër) - Rifillimi i diskutimeve për Kushtetutën mes palëve siriane, nën patronazhin e OKB-së BERLIN (Gjermani) - Intervista virtuale e kancelares Angela Merkel me...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 16/10/2021

BOTA - Dita Botërore e Ushqimit. STAMBOLL (Turqi) - Vizita e kancelares gjermane Angela Merkel. LOS ANXHELES (SHBA) - Festivali i Birrës “Vegan Oktoberfest”. CAP CANAVERAL (SHBA)...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 15/10/2021

INDI - Rihapen kufijtë për turistët. KANBERRA (Australi) - Fundi i bllokimit të zgjatur kundër COVID-19. ROMË (Itali) - Hyn në fuqi certifikata e detyrueshme shëndetësore...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 14/10/2021

BALI (Indonezi) - Rihapja e ishullit për disa turistë të huaj. MOSKË (Rusi) - Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov merr pjesë në takimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA