Ballina Etiketimet Austri

Etiketim: austri

AUSTRI – Dorëhiqen të gjithë ministrat e ekstremit të djathtë

VJENË, 20 maj /ATSH-AFP/ - Partia e ekstremit të djathtë në Austri, FPO, njoftoi sot dorëheqjen e të gjithë ministrave të saj nga qeveria...

AUSTRI – Shkarkohet edhe ministri i ekstremit të djathtë

VJENË, 20 maj /ATSH-AFP/ - Kancelari konservator austriak, Sebastian Kurz njoftoi sot shkarkimin e ministrit kontrovers të Punëve të Brendshme, Herbert Kickl (FPO, ekstremi...

AUSTRI – Ministrat e ekstremit të djathtë gati të tërhiqen nga...

VJENË, 20 maj /ATSH-AFP/ - Partia Austriake e Lirisë (FPÖ) njoftoi sot se ishte e gatshme të tërhiqte të gjithë ministrat e saj nga...

KOMENT – Shpërbërja brutale e koalicionit austriak trondit zgjedhjet europiane

VJENË, 20 maj /ATSH-AFP/ - Fundi brutal në Austri i koalicionit mes konservatorëve dhe së djathtës ekstreme, pasi një video e fshehtë ka çuar...

AUSTRI – Van der Bellen anulon vizitën në Kroaci pas krizës...

VJENË/SHIBENIK, 20 maj /ATSH-APA/ - Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen ka anuluar udhëtimin e tij në Kroaci pas krizës politike të shkaktuar nga...

AUSTRI – Qeveria aktuale ndër më jetëshkurtrat që nga 1945-a

VJENË, 19 maj /ATSH-APA/ - Koalicioni qeverisës austriak mes Partisë konservatore të Popullit (FP) dhe asaj të ekstremit të djathtë Partia e Lirisë (FPOE),...

AUSTRI – Zgjedhje të parakohshme në shtator

VJENË, 19 shtator /ATSH-DPA/ - Austriakët do të shkojnë në zgjedhje të parakohshme në fillim të shtatorit, pasi një video e xhiruar në mënyrë...

FOKUS – Van der Bellen njofton zgjedhje të parakohshme, por jo...

VJENË, 19 maj /ATSH-ANSA-DPA/ - Austria nuk është e tillë, deklaroi presidenti austriak,  Alexander Van der Bellen duke dënuar ashpër mungesën e patolerueshme të...

BERLIN – Konservatorët gjermanë kritikojnë ekstremin e djathtë pas skandalit në...

BERLIN, 18 maj /ATSH-DPA/ - Liderja konservatore gjermane, Annegret Kramp Karrenbauer përdori skandalin që preku zëvendëskancelarin austriak, Heinz Christian Strache si një mundësi për...

AUSTRI – Opozita kërkon dorëheqjen e zëvendëskancelarit Strache

VJENË, 18 maj /ATSH-APA/ - Shefja e opozitës social-demokrate (SP), Pamela Rendi-Wagner kërkoi dorëheqjen e menjëhershme të zëvendëskancelarit austriak, Heinz-Christian Strache (FPOE), i ekstremit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA