Ballina Etiketimet Australi

Etiketim: Australi

AUSTRALI – Parlamenti miraton ligjin e diskutueshëm për median

MELBURN, 25 shkurt /ATSH-AA/ - Parlamenti i Australisë ka miratuar një ligj të diskutueshëm që detyron gjigantët digjitalë, si Google dhe Facebook, të paguajnë...

FB bie dakord të rikthejë përmbajtjen e lajmeve në Australi

SIDNEJ, 23 shkurt /ATSH-AA/ - Qeveria australiane njoftoi se Facebook-u do të ndryshojë vendimin e tij për të bllokuar qasjen në përmbajtjet e lajmeve...

Vepra më e lashtë artistike australiane është… një kangur

PARIS, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - Vepra më e lashtë e Australisë në shpella është një kangur, i pikturuar më shumë se 17 000 vjet...

AUSTRALI – Gjigantët e teknologjisë prezantojnë një kod për luftën kundër...

SIDNEI, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjigantët ndërkombëtarë të teknologjisë të pranishëm në Australi zbuluan sot, me kërkesë të qeverisë, një kod më të mirë...

Australia shumë pranë marrëveshjeve me Google dhe FB

SIDNEI, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Google dhe Facebook janë shumë pranë arritjes së marrëveshjeve me mediat australiane për t'i paguar ata për rimarrjen e...

AUSTRALI – Mungesat në furnizim shkak që vendi nuk ka filluar...

SIDNEJ, 4 shkurt /ATSH/ - Qeveria federale ka premtuar se Australia do të fillojë të shpërndajë dozat e vaksinës “Pfizer” në fund të shkurtit,...

SIDNEJ – Australia pezullon udhëtimet me Zelandën e Re

SIDNEJ, 25 janar /ATSH-ANSA/ - Ministri australian i Shëndetësisë, Greg Hunt njoftoi pezullimin 72 orësh të korridorit të fluturimeve ajrore me Zelandën e Re. Vendimi...

Google kërcënon me heqjen e motorit të kërkimit në Australi

KALIFORNI, 23 janar /ATSH-AA/ - Kompania Google ka kërcënuar se do të tërheqë motorin e saj të kërkimit në Australi për shkak të polemikave...

UASHINGTON – SHBA: Australia të heqë ligjin e propozuar të mediave...

UASHINGTON, 19 janar /ATSH-AA/ - SHBA-ja i ka kërkuar Australisë të tërhiqet nga ligji i saj i propozuar kundër Facebook dhe Google, njoftuan sot...

AUSTRALI – Jo hapje të kufijve në 2021 për shkak të...

SIDNEI, 18 janar /ATSH-AFP/ - Australia nuk do të rihapë kufijtë e saj për udhëtarët e huaj në 2021 dhe kjo në varësi të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA