Ballina Etiketimet Athine

Etiketim: athine

Athina “vishet” kuqezi për Festën e Pavarësisë së Shqipërisë

TIRANË, 29 nëntor/ATSH/ Për herë të parë, Athina ka ndezur dritat kuqezi për të përshëndetur festen e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë. Një gjest i...

Athina ndërton kopshtin e parë japonez

ATHINË, 10 nëntor /ATSH- ANA-MPA/- Qyteti i Athinës do të ketë kopshtin e parë japonez, i cili do të vendoset në parkun Nereidon, pranë...

GREQI – Merkel në vizitë simbolike

ATHINË, 29 tetor /ATSH-ANA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel po zhvillon një vizitë simbolike dyditore në Greqi. Merkel ndodhet në Greqi pas një ftese të...

Nikolla në Athinë, takime me homologët e Maqedonisë së Veriut dhe...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Gjatë qëndrimit të saj në Athinë, me rastin e pjesëmarrjes në konferencën e kryeparlamentarëve të Këshillit të Evropës, Kryetarja e Kuvendit,...

Nikolla në Athinë, pjesë e konferencës së kryetarëve të parlamenteve të...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla po merr pjesë në konferencën e kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të Këshillit të Evropës,...

GREQI – Athina goditet rëndë nga stuhia e shiut ”Balos”

ATHINË, 16 tetor /ATSH-ANA/ - Reshjet e shiut në Atikë ishin të shumta gjatë fenomenit të motit "Balos" që goditi zonën dje në mesditë,...

FOKUS – Mitsotakis: Greqia nuk ka qëllim të hyjë në një...

ATHINË, 29 shtator /ATSH-AA/ - Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis tha se nuk kishte ndërmend të hynte në një garë të armatimesh me Turqinë. Në...

AUKUS – Macron: Kriza e nëndetëseve nuk e ndryshon strategjinë e...

PARIS, 28 shtator /ATSH–ANSA/ - Kriza e nëndetëseve bërthamore australiane nuk ndryshon asgjë në strategjinë e Francës për zonën e Indo-Paqësorit, deklaroi presidenti francez,...

FOKUS – BE nënshkruan Deklaratën e Athinës mbi ndryshimet klimatike

ATHINË, 18 shtator /ATSH-ANA/ - Udhëheqësit e BE-së që morën pjesë në samitin e EUMed9 mbi ndryshimet klimatike dhe mjedisin në Mesdhe shprehën angazhimin...

GREQI – Sërish evakuime pranë Athinës për shkak të zjarreve

ATHINË, 23 gusht /ATSH-DPA/ - Zjarre të reja shpërthyen sot pranë Athinës, duke shkaktuar një valë evakuimesh, përfshirë në vendet tashmë të kërcënuara nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA