Ballina Etiketimet Astrazeneca

Etiketim: astrazeneca

LUKSEMBURG – Rradhë qytetarësh në pritje të vaksinimit me AstraZeneca

LUKSEMBURG, 22 prill /ATSH-DPA/ - Rreth 18 000 persona në Luksemburg ishin sot në një listë pritje për t’u vaksinuar me vaksinën antiCOVID-19 AstraZeneca. “Lista...

KANADA – AstraZeneca autorizohet edhe për mbi 45-vjeçarët

MONTREAL, 21 prill /ATSH-AFP/ - Qeveria e Kebekut njoftoi se do të zgjerojë grupmoshën për vaksinimin me AstraZeneca, duke përfshirë personat mbi 45 vjeç. Kështu...

Mbërrijnë 50,000 doza të vaksinës AstraZeneca/ Manastirliu: Javën tjetër nisim vaksinimin...

TIRANË, 18 prill/ATSH/ Në aeroportin Ndërkombëtar "Nënë Tereza" mbërritën sot 50,000 doza të vaksinës AstraZeneca. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, Ministri i...

COVID-19 – Luksemburgu hap fushatë besimi për vaksinën AstraZeneca

BRUKSEL, 17 prill /ATSH-DPA/ - Banorët e Luksemburgut nga 30 deri në 54 vjeç do të mund të regjistrohen javën e ardhshme në një...

BERLIN – Kancelarja Merkel vaksinohet me AstraZeneca

BERLIN, 16 prill /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, tha sot zëdhënësi i saj, Steffen...

Rama: Të shtunën dhe të dielën mbërrijnë 90800 vaksina AstraZeneca

TIRANË, 15 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se të shtunën dhe të dielën mbërrijnë në vendin tonë 90800 vaksina "AstraZeneca". Kreu i qeverisë u...

GJERMANI – Merkel vaksinohet me AstraZeneca

BERLIN, 15 prill /ATSH-ANSA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel, 66 vjeçe, do të vaksinohet nesër me vanksinën antiCovid-19 të AstraZeneca-s, sapo njoftoi ''Die Welt''...

COVID-19 – Qeveria qipriote vaksinohet me AstraZeneca

NIKOSIA, 15 prill /ATSH-AFP/ - Anëtarët e qeverisë qipriote do të vaksinohen sot si një grup për të promovuar vaksinën e gjigantit farmaceutik AstraZeneca,...

COVID-19 – AstraZeneca: Vonesë e përkohshme në furnizimin me vaksina në...

LONDËR, 10 prill /ATSH-DPA/ - Kompania farmaceutike “AstraZeneca” konfirmoi pjesërisht raportimet për një vonese të përkohshme në dërgesat e vaksinave antiCOVID-19 në BE. “The Financial...

BRUKSEL – KE: Asnjë arsye për të ndaluar dozën e dytë...

BRUKSEL, 10 prill /ATSH-ANSA/ - Nuk ka asnjë arsye për të ndaluar dozën e dytë të AstraZeneca, deklaroi një zëdhënës i Komisionit Europian, I pyetur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA