Ballina Etiketimet Asteroid

Etiketim: asteroid

HAPËSIRË – NASA devijon një asteroid

UASHINGTON, 19 maj /ATSH-ANSA/ - Është planifikuar që në vitin 2021 NASA të godasë asteroidit Didymos, një ngjarje e parë vetëm në filmat fantastiko-shkencorë...

ANALIZË – Çfarë do të bënim nëse një asteroid do të...

PARIS, 4 maj /ATSH-AFP/ - Shembull: një teleskop sapo ka dalluar një asteroid me diametër nga 100 deri në 300 metra që po lëviz...

HAPËSIRË – Kina futet në garën për asteroidet

PEKIN, 18 prill /ATSH-AFP/ - Kina ka njoftuar lëshimin e një sonde drejt një asteroidi, nën valën e ekspeditave të ngjashme të filluara vitet...

HAPËSIRË – Një sondë japoneze pritet të ulet në një asteroid

TOKIO, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Sonda japoneze ''Hayabusa2'', tashmë në orbitë, do të përpiqet të ulet në një trup qiellor, njoftoi agjencia hapësinore JAXA. Udhëtimi...

HAPËSIRË – Asteroidi i Krishtlindjeve më afër nga 400 vitet e...

UASHINGTON, 25 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Asteroidi i Krishtlindjeve bëri kalimin më të afërt me Tokën në 400 vitet e fundit. Duke përfituar nga një mungesë...

HAPËSIRË – NASA filmon asteroidin që do të kalojë pranë Tokës

ANKARA, 23 dhjetor /ATSH-AA/ - Agjencia Amerikane e Aeronautikës dhe Administrimit Hapësinor (NASA) nëpërmjet radarëve të saj ka filmuar asteroidin ''Holiday'', i cili pritet...

TEKNOLOGJI – NASA zbulon një asteroid poshtë akujve

ROMË, 11 dhjetor /ATSH-ANSA/-  Një asteroid metalik, prej 1 500 metrash diametër, goditi Tokën 2,5 milionë vite më parë, shkruan gazeta italiane ‘’Corriere della...

HAPËSIRË – NASA bën një zbulim surprizë në asteroidin që sapo...

UASHINGTON, 11 dhjetor /ATSH/ - Sateliti i NASA-s, OSIRIS-Rex, ka gjetur shenja uji në një asteroid misterioz menjëherë pasi zbriti, shkruan “The Sun” “Bennu” është...

HAPËSIRË – Një asteroid zbulohet në kufijtë e sistemit diellor

ROMË, 9 maj /ATSH-ANSA/ - Një asteroid gjigant është shkëputur nga një tjetër sistem planetar dhe ka mbërritur në afërsi të sistemit tonë diellor. Ky...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA