Ballina Etiketimet Asete

Etiketim: asete

UASHINGTON – FED gati të rregullojë blerjet e aseteve për të...

UASHINGTON, 25 nëntor /ATSH-AFP/ - Banka Qendrore Amerikane (FED) është e gatshme të bëjë çmos për të mbështetur ekonominë e SHBA-së prandaj do të...

Toka në bregdet, apartamente dhe makina luksoze/ Sekuestrohet pasuria me vlerë...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Policia e Shtetit ka zhvilluar operacionin "Asete", ku ka sekuestruar pasuri me vlerë 2.1 milionë euro të dy shtetasve të huaj. Policia...

SHBA – Trump bllokon asetet e qeverisë venezueliane

UASHINGTON, 6 gusht /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump urdhëroi bllokimin e pasurive të qeverisë së Venezuelës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Presidenti ka...

UKRAINË – BE ribllokon asetet e ish-presidentit Janukoviç

KIEV, 4 mars /ATSH-AFP/ - Shtetet anëtare të BE-së rivendosën sot edhe për një vit bllokimin e aseteve të ish-presidentit Janukoviç dhe të 11...

BRUKSEL – BE: Stop importimit të aseteve kulturore që financojnë terrorizmin

BRUKSEL, 20 dhjetor /ATSH-DPA/ - Ndalohet importimi i aseteve kulturore nga vendet e treta që shkojnë për të financuar terrorizmin, siç ndodhi për shembull...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA