Ballina Etiketimet Artist

Etiketim: artist

“Can for Balkans”, krijimi i një rrjeti kulturor ndërkufitar lehtëson bashkëpunimin...

TIRANË, 3 gusht/ATSH/- Përfundoi me sukses organizimi i takimeve dhe aktiviteteve në Tiranë, në datat 30 Korrik – 02 Gusht 2021, në kuadër të...

Piktura me kripë dhe bojëra uji nga një artist sirian

KILIS, 16 qershor /ATSH-AA/ - Në Kilis të Turqisë tërheqin vëmendje pikturat e artistit sirian, Husam Teljibini i cili pikturon me lloje të ndryshme...

Titulli “Mjeshtër i Madh” për artistin e instrumenteve muzikore dhe stilistin...

TIRANË, 10 qershor /ATSH/ Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Artizanatit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me Titullin “Mjeshtër i Madh” artistin e...

Ndarja nga jeta e artistit Kujtim Gjonaj/ Ruçi: Krenari artistike e...

TIRANË, 1 mars /ATSH/ Regjisori dhe skenaristi Kujtim Gjonaj, është ndarë ditën e djeshme në moshën 74-vjeçare nga jeta për shkak të COVID-19. Ai...

Laver Bariu, ustai i madh i sazeve të Përmetit

TIRANË, 26 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta përkujtoi sot ndarjen nga jeta të Laver Bariut, artisti që është cilësuar "ustai i madh...

Titulli “Mjeshtër i Madh” për artistët Petrit Lulo dhe Ylli Baka...

TIRANË, 22 janar /ATSH/ Presidenti Ilir Meta vlerësoi sot me titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, këngëtarin e mirënjohur gjirokastrit të muzikës popullore shqiptare,...

70-vjetori i lindjes së artistit Zef Deda/ Meta: Urime “Charlie Chaplinit”...

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Presidenti i Republikës, i ka uruar sot 70-vjetorin e lindjes komedianit dhe artistit të shquar, Zef Deda, të cilin e ka...

DAMASK – Artisti i njohur sirian: I lumtur që Merkel rezultoi...

DAMASL, 27 mars /ATSH-DPA/ - Një artist sirian grafitesh në Idlib i është kthyer artit të tij mural për të shprehur lumturinë që kancelarja...

Aktori Robert Ndrenika feston 77-vjetorin

TIRANË, 10 janar/ATSH/ - Në skenë prej më shumë se gjysmë shekulli, “Artisti i Popullit” dhe mjeshtri i fjalës Robert Ndrenika sot feston 77-vjetorin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA