Ballina Etiketimet Arsimi

Etiketim: Arsimi

Kushi: Mandatin e ardhshëm gjuha angleze do fillojë të mësohet që...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Në mandatin e ardhshëm të Partisë Socialiste, vëmendja do të jetë në forcimin e kurrikulave dhe cilësisë së mësimdhënies në anglisht. Kushi...

Platforma e arsimit online/ Basha: 5 gjuhë të huaja, trajnim i...

TIRANË, 23 mars /ATSH/ Në kuadër të programit "Shqipëria fiton arsimin", kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe ekipi i tij i ekspertëve prezantuan...

Vasili: Arsimi në prag të greminës, qeveria nuk ka mbajtur premtimet

TIRANË, 16 mars /ATSH – I. Vata/ Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili deklaroi sot se qeveria nuk ka mbajtur premtimet për arsimin. Në një deklaratë...

“Mbyllëm 22 universitet fantazëm dhe vendosëm ligjshmërinë në sistemin arsimor”, Kushi:...

TIRANË, 16 mars /ATSH – I. Vata/ ​Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi  deklaroi se gjatë qeverisjes socialiste u mbyllën 22 universitete...

Në mandatin e tretë, kampus i ri universitar/ Përfundimi i kampusit...

TIRANË, 16 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, kampusi i ri universitar, në një truall prej 28 mijë metrash katror do të...

Edhe princesha e Spanjës do të shkollohet… jashtë shtetit!

MADRID, 10 shkurt /ATSH-ANSA/ - Princesha Leonor e Spanjës, vajza e parë e mbretit Filipi VI dhe bashkëshortes Letizia si dhe trashëgimtare e fronit,...

Për herë të parë, Shqipëria do të drejtojë Sekretariatin e Grupit...

TIRANË, 9 shkurt /ATSH/ Shqipëria do të drejtojë Sekretariatin e Grupit të Ndjekjes dhe Zbatimit të Procesit të Bolonjës. Lajmi u bë i ditur nga...

Basha: Trekëndëshi universitet-treg-qeveri, domosdoshmëri për politika të suksesshme

TIRANË, 4 shkurt /ATSH – I. Vata/ "Do të financojmë 100 % tarifat për 90 % të studentëve", deklaroi sot kryetari i PD, Lulzim...

Arsimi profesional/ Të rinjtë angazhohen në punë ndërsa vijojnë studimet

TIRANË, 27 janar/ATSH/ Ministria e Financave dhe Ekonomisë po punon për të adresuar në mënyrë sistematike punësimin duke riorientuar sistemin e arsimit dhe trajnimit...

Meta: Të ulen tarifat në universitete për studentët

TIRANË, 25 janar /ATSH/ Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Edukimit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një takim me një përfaqësi të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA